Witaj na stronie Szkoły Podstawowej w Bartach

• Piknik!!! - Obrazek 1Zapraszamy całe rodziny na PIKNIK RODZINNY

który odbędzie się w sobotę, 26 maja w godzinach 900 1300.

W programie m. in. : prezentacje klas, kiermasz ciast, gry i zabawy rodzinne, dmuchańce, ognisko z kiełbaskami.

W tym dniu autokar kursuje:

815 Dajny

820 Bajdy

835 Bądki

850 Girgajny.

• 3 maja w MGCKiS w Zalewie odbył się konkurs pod hasłem ,,Lubię Śpiewać Polskie Piosenki".

Uczennice naszej szkoły, pod kierunkiem p. Jana Wionsy, także wzięły w nim udział. W kategorii klas I-III stanęliśmy na podium.

Lena Kocak wyśpiewała I miejsce, Julia Wiosna- III. Dziewczęta będą reprezentowały szkołę w regionalnym konkursie ,,W Rytmie Polskiej Piosenki" 15 czerwca. Serdecznie gratulujemy.

Konkurs piosenki - Obrazek 1

• Majowe święta to czas patriotycznych refleksji. Szczególnie Dzień Flagi RP i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja budzą w nas podniosłe uczucia. Takie też przeżycia towarzyszyły nam podczas   uroczystej Mszy św. za Ojczyznę odprawionej w kościele parafialnym w Zalewie.

Szkolny apel stał się okazją do zamanifestowania naszych uczuć patriotycznych i  barw narodowych.  Uniesieni niecodziennym nastrojem  zatańczyliśmy Poloneza trzeciego maja,  a na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy  Mazurka 3 maja.

• Uczennice: Julka Wiosna Iga Drębkowska Amelka Jabłońska Nadia Drumińska Oliwia Jaros reprezentowały naszą szkołę na XXXVI Gminnym Konkursie Recytatorskim- Spotkania Z Poezją Dziecięcą.

Gratulujemy występu.

Gminny konkurs recytatorski.  - Obrazek 1

• Powiatowy Konkurs „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa” - Obrazek 1Powiatowy Konkurs „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa”

Przyjęliśmy zaproszenie Starostwa Powiatowego w Iławie oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o książce Doroty Terakowskiej „Córka czarownic”. Reprezentacja naszej szkoły

w składzie: Anita Kochańska, Zuzanna Mędrzycka i Fabian Waszajło rywalizowali z szesnastoma drużynami ze szkół powiatu iławskiego. Zmagania przyniosły nowe, sympatyczne doświadczenia. Zachęcamy do sięgnięcia po powieści tej znanej pisarki. Najlepiej zacząć od „Córki czarownic”:

• Konkurs recytatorski - Obrazek 1Ojczysta… więc piękna!   Pod takim hasłem odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”.

W artystycznej konfrontacji młodych recytatorów wzięło udział dwadzieścioro dwoje uczniów w trzech kategoriach wiekowych.

Do eliminacji miejsko – gminnych w Zalewie zakwalifikowały się uczennice,

które zaprezentowały się najwdzięczniej:

w kategorii klas I – III – Julia Wiosna i Iga Drębkowska

w kategorii klas IV – VI – Nadia Drumińska i Amelka Jabłońska

• 23.04.2018

Dzień Polskich Postaci Literackich

oraz Mistrz Pięknego Czytania

23 kwietnia, w urodziny H. Ch. Andersena, inauguruje się Światowe Dni Książki. Jest to wspaniała idea propagująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

W tym ważnym dla nas roku - 100 lecia Niepodległej -  postawiliśmy na polskich autorów i polskie postacie literackie. Miło było zobaczyć jak żywych,

m. in. Roszpunkę, sierotkę Marysię, Tosię, Zosię Samosię, Smoka Wawelskiego, pana Kleksa, diabła Rokitę, Bolka i Lolka, krasnala Hałabałę. A także Tomka Szklarskiego, Nel, Pestkę, Balladynę z Aliną i wiele Świtezianek.

• 20.04.2018

W piątek (20 IV 2018r.) uczniowie klas III i IV przedstawili całej społeczności szkolnej apel z okazji Dnia Ziemi. W trakcie apelu mogliśmy wysłuchać wiadomości na temat powstania tego święta, jak również konieczności szanowania zasobów naturalnych Ziemi. Uczniowie zaprezentowali również piosenki oraz wiersze o tematyce związanej ze środowiskiem naturalnym.

Apel przygotowały panie M. Szmygiel i J. Sobolewska

Po apelu uczniowie wraz z opiekunami włączyli się do akcji  Czyste Jeziora i Rzeki, sprzątając wspólnie najbliższą okolicę. Po ciężkiej pracy na wszystkich czekała niespodzianka – ognisko i kiełbaskiJ

• W czwartkowy dzień uczniowie kl. 5, 6 i 7 gościli w M-GCK w Zalewie.

Młodzież obejrzała wstrząsający spektakl  ,,Narkomanka”. Był to monogram oparty na tektach  Barbary Rosiek- ,,Pamiętnik narkomanki”, ,,Oswajanie zwierza” i ,,Kokaina”, rewelacyjnie zagranym przez aktorkę  p. Annę Samusionek oraz  Janusza Yaninę Iwańskiego- znanego muzyka rockowego i jazzowego. Sztuka przedstawiła skutki zażywania narkotyków.

Po przedstawieniu była chwila na rozmowę z aktorką i wspólne zdjęcie.

Pełni wrażeń po spektaklu poszliśmy na lody i spacer po naszym miasteczku.

Środa 23.05.2018

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary- Malewskiej w Bartach