Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary- Malewskiej w Bartach

 

Nawigacja

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej w Bartach

Wiadomości

 • Piknik!!! - Obrazek 1Zapraszamy całe rodziny na PIKNIK RODZINNY

  który odbędzie się w sobotę, 26 maja w godzinach 900 1300.

  W programie m. in. : prezentacje klas, kiermasz ciast, gry i zabawy rodzinne, dmuchańce, ognisko z kiełbaskami.

  W tym dniu autokar kursuje:

  815 Dajny

  820 Bajdy

  835 Bądki

  850 Girgajny. 

 • 3 maja w MGCKiS w Zalewie odbył się konkurs pod hasłem ,,Lubię Śpiewać Polskie Piosenki".

  Uczennice naszej szkoły, pod kierunkiem p. Jana Wionsy, także wzięły w nim udział. W kategorii klas I-III stanęliśmy na podium.

  Lena Kocak wyśpiewała I miejsce, Julia Wiosna- III. Dziewczęta będą reprezentowały szkołę w regionalnym konkursie ,,W Rytmie Polskiej Piosenki" 15 czerwca. Serdecznie gratulujemy.

  Konkurs piosenki - Obrazek 1

 • Majowe święta to czas patriotycznych refleksji. Szczególnie Dzień Flagi RP i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja budzą w nas podniosłe uczucia. Takie też przeżycia towarzyszyły nam podczas   uroczystej Mszy św. za Ojczyznę odprawionej w kościele parafialnym w Zalewie.

  Szkolny apel stał się okazją do zamanifestowania naszych uczuć patriotycznych i  barw narodowych.  Uniesieni niecodziennym nastrojem  zatańczyliśmy Poloneza trzeciego maja,  a na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy  Mazurka 3 maja.

 • Uczennice: Julka Wiosna Iga Drębkowska Amelka Jabłońska Nadia Drumińska Oliwia Jaros reprezentowały naszą szkołę na XXXVI Gminnym Konkursie Recytatorskim- Spotkania Z Poezją Dziecięcą.

  Gratulujemy występu.

  Gminny konkurs recytatorski. - Obrazek 1

 • Powiatowy Konkurs „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa” - Obrazek 1Powiatowy Konkurs „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa”

  Przyjęliśmy zaproszenie Starostwa Powiatowego w Iławie oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o książce Doroty Terakowskiej „Córka czarownic”. Reprezentacja naszej szkoły        

  w składzie: Anita Kochańska, Zuzanna Mędrzycka i Fabian Waszajło rywalizowali z szesnastoma drużynami ze szkół powiatu iławskiego. Zmagania przyniosły nowe, sympatyczne doświadczenia. Zachęcamy do sięgnięcia po powieści tej znanej pisarki. Najlepiej zacząć od „Córki czarownic”:

 • Konkurs recytatorski - Obrazek 1Ojczysta… więc piękna!   Pod takim hasłem odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”.     

  W artystycznej konfrontacji młodych recytatorów wzięło udział dwadzieścioro dwoje uczniów w trzech kategoriach wiekowych.

  Do eliminacji miejsko – gminnych w Zalewie zakwalifikowały się uczennice,          

  które zaprezentowały się najwdzięczniej:

  w kategorii klas I – III – Julia Wiosna i Iga Drębkowska

  w kategorii klas IV – VI – Nadia Drumińska i Amelka Jabłońska

 • 23.04.2018

  Dzień Polskich Postaci Literackich

  oraz Mistrz Pięknego Czytania

  23 kwietnia, w urodziny H. Ch. Andersena, inauguruje się Światowe Dni Książki. Jest to wspaniała idea propagująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

  W tym ważnym dla nas roku - 100 lecia Niepodległej -  postawiliśmy na polskich autorów i polskie postacie literackie. Miło było zobaczyć jak żywych,      

  m. in. Roszpunkę, sierotkę Marysię, Tosię, Zosię Samosię, Smoka Wawelskiego, pana Kleksa, diabła Rokitę, Bolka i Lolka, krasnala Hałabałę. A także Tomka Szklarskiego, Nel, Pestkę, Balladynę z Aliną i wiele Świtezianek.

 • 20.04.2018

  W piątek (20 IV 2018r.) uczniowie klas III i IV przedstawili całej społeczności szkolnej apel z okazji Dnia Ziemi. W trakcie apelu mogliśmy wysłuchać wiadomości na temat powstania tego święta, jak również konieczności szanowania zasobów naturalnych Ziemi. Uczniowie zaprezentowali również piosenki oraz wiersze o tematyce związanej ze środowiskiem naturalnym.

  Apel przygotowały panie M. Szmygiel i J. Sobolewska

  Po apelu uczniowie wraz z opiekunami włączyli się do akcji  Czyste Jeziora i Rzeki, sprzątając wspólnie najbliższą okolicę. Po ciężkiej pracy na wszystkich czekała niespodzianka – ognisko i kiełbaskiJ

 • W czwartkowy dzień uczniowie kl. 5, 6 i 7 gościli w M-GCK w Zalewie.

  Młodzież obejrzała wstrząsający spektakl  ,,Narkomanka”. Był to monogram oparty na tektach  Barbary Rosiek- ,,Pamiętnik narkomanki”, ,,Oswajanie zwierza” i ,,Kokaina”, rewelacyjnie zagranym przez aktorkę  p. Annę Samusionek oraz  Janusza Yaninę Iwańskiego- znanego muzyka rockowego i jazzowego. Sztuka przedstawiła skutki zażywania narkotyków.

  Po przedstawieniu była chwila na rozmowę z aktorką i wspólne zdjęcie.

  Pełni wrażeń po spektaklu poszliśmy na lody i spacer po naszym miasteczku.

Nawigacja

  Środa 23.05.2018

  Kontakt

  Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary- Malewskiej w Bartach
  E-mail szkoły: szkola.barty@vp.pl
  Informacja e-mail: szkola.barty@vp.pl
  E-mail administratora strony: jzima@op.pl
  Telefon: 89-7584054
  Adres szkoły: Szkoła Podstawowa w Bartach, ul. Barty 25

  Mapa

  liczba odwiedzin: 240706