Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary- Malewskiej w Bartach

 

Nawigacja

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej w Bartach

Wiadomości

 • Uczniowie z klas 0, I, II i III dnia 7.11.2018r. byli na wycieczce w Zalewie. Mieli okazję zobaczyć wystawę prac mieszkańców Zalewa poświęconą 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wystawa składała się ze 100 prac. Dzieci oglądały obrazy o różnorodnej tematyce, hafty, koronki, ozdoby, rzeźby itp. Następnie wszyscy pojechali do siedziby koła łowieckiego ,,Słonka”, gdzie odbyło się spotkanie z panem Grzegorzem Głozakiem.  Bardzo ciekawie opowiadał on o zwierzętach naszych lasów, opiece nad nimi. Pokazał wiele ciekawych eksponatów zgromadzonych przez myśliwych. Dzieci w grupach wykonały prace plastyczne związane z lasem, a następnie zaprezentowały je pozostałym kolegom. Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

 • Jako osoba i pontyfikat św. Jana Pawła II wpłynęły na historię życia Polaków.

  Dzień Papieski jest ustanowiony po to, żeby dziękować za Jana Pawła II i przypominać jego naukę.   Już po raz  osiemnasty Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadziła zbiórkę na program stypendialny dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

  Czterdziestą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową uczciliśmy apelem szkolnym. Postać wielkiego Polaka przypomnieli uczniowie  kl. IV przygotowani przez nauczycielkę religii, panią Elżbietę Jurkiewicz. Wszyscy uroczyście odśpiewaliśmy Abba-Ojcze i Barkę.

 • „Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku nabywa, ten może być nauczycielem innych”- odkrył bardzo dawno temu Konfucjusz.

  Ale Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników szkoły. Dyrektor Szkoły, pani Dorota Skorupska, serdecznie przywitała wszystkich zebranych, przypomniała misję szkoły i złożyła życzenia.

  Odświętnie ubrani spotkaliśmy się, aby być świadkami miłych słów, życzeń, kwiatków oraz okolicznościowych nagród. Miło nam było gościć Sekretarz Gminy, panią Krystynę Milczarek, która złożyła nam wszystkim życzenia w imieniu Burmistrza Zalewa. Rada Rodziców, reprezentowana przez panie Agnieszkę Wieliczko i Zofię Drębkowską, obdarowała nauczycieli słodkimi upominkami. Dzieci wręczyły róże w jesiennych barwach, a uczniowie II i III klasy wzruszyły pięknymi wierszykami i piosenkami. 

 • 27 września 2018 roku odbyły się na Hubertówce XIV Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa. Organizatorami zawodów po raz czternasty byli nauczyciele wf z ZS w Borecznie.

  Wzięło w nich udział ponad 200 zawodników – uczniowie ze szkół w Bartach, Dobrzykach, Zalewa,

  Miłomłyna, Idzbarka oraz z Boreczna. Reprezentacja naszej szkoły przygotowana przez nauczyciela wf, pana Pawła Romaszko, jak zwykle była groźnym rywalem.

  Wyniki drużynowe:

  Dziewczęta młodsze (IV – VI) – II miejsce

  Dziewczęta starsze (VII, VIII, IIIG) – III miejsce

 •   Godziny przyjęć Dyrektora Szkoły

            w roku szkolnym  2018/2019

   

    Przyjmowanie przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bartach interesantów w sprawie skarg i wniosków odbywa się w następujących terminach:

    1/ czwartki w godz. 13.00 – 15.00,

    2/ w dniach spotkań z rodzicami,

  3/ w przypadku konieczności spotkania w innym terminie prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły w celu umówienia   spotkania.

 • „7 dych!”

  Naszej szkole stuknęło 70 lat! A nie wygląda na tyle, prawda?

  Od września 1948 roku w murach szkoły pozostawiła swój niezatarty ślad rzesza ludzi: dyrektorów, nauczycieli, uczniów i ich rodziców, pracowników obsługi. Jubileusz był okazją do wspomnień, które pozostaną w naszej pamięci oraz na kartach  szkolnych kronik.

  Tego dnia gościliśmy wielu znakomitych gości. Obecni byli przedstawiciele władz i instytucji naszej gminy, którym przewodził Burmistrz Zalewa, pan Marek Żyliński.     

 • Dyrektor Szkoły, Rada Rodziców, Uczniowie i Grono Pedagogiczne

  Pragnąc upamiętnić Jubileusz 70 lecia

  Szkoły Podstawowej w Bartach

  Zapraszają:

  Absolwentów, Byłych Pracowników i Przyjaciół Szkoły

  Na uroczystość dnia 21 września 2018r. o godzinie 1000.

  Ten szczególny dzień będzie okazją do wspomnień, refleksji i wzruszeń

  W towarzystwie koleżanek i kolegów ze szkolnej ławy

  Oraz zawsze życzliwych nauczycieli.

  Uwaga!!!
  Gdyby Ktoś, z pragnących przyjąć zaproszenie,

  nie mógł nas odwiedzić z przyczyn losowych, 
  PROSIMY
  o POCZTÓWKĘ (z pozdrowieniami).
  Będzie nam bardzo, bardzo miło otrzymać taką pamiątkę.

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
  dnia 3 września 2018r.
  godzina 9:00 msza św. w kościele w Zalewie
  uroczysty apel w szkole o godzinie 10:00.
  Kursy autokaru w dniu 3 września:
  8:10- Dajny
  8:15 Sadławki
  8:20- Bajdy
  8:35- Bądki
  8:40- Barty
  8:45- Girgajny.
  Odwozy po apelu.

  Kursy autobusu w dni nauki szkolnej:

  Dowóz:

  Dajny- 700

  Bajdy/ Sadławki- 707

  Bądki- 730

  Girgajny- 745

  Odwozy:

  Poniedziałek, środa, piątek- 1150, 1435

  Wtorek, czwartek- 1435.

 • To, co dobre, szybko się kończy. I tak właśnie minął rok szkolny 2017/2018.

  A tyle się wydarzyło!  Nauka, nauka i nauka, ale też aktywność  artystyczna, sportowa, ekologiczna, rozrywka i wycieczki.

  Uroczystość zakończenia roku szkolnego zaczęliśmy  Mszą  świętą dziękczynną.

  Następnie  w podniosłej  atmosferze, w obecności wielu gości, dwadzieścioro ośmioro  uczniów  i ich rodzice zostali uhonorowani  nagrodami oraz listami gratulacyjnymi.

  Na wyróżnienie, za średnią ocen powyżej pięciu na świadectwie, zasłużyli:

 • 12.06.2018r. uczniowie z klas 0-III uczestniczyli w wycieczce do Dinoparku w Malborku. Dzieci na ścieżce edukacyjnej podziwiały wiele ruchomych dinozaurów w naturalnej wielkości. Silne emocje towarzyszyły uczestnikom wycieczki w kinie 5D. Dzieci podziwiały też Chatkę na kurzej łapce i Domek z piernika. Miło spędziły czas  na placu zabaw. Mogły też sprawdzić się w Parku linowym. Na zakończenie jak zwykle byliśmy w McDonald.

   

  Uczniowie z klas I-III brali udział w zajęciach bibliotecznych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie na temat historii powstania i rozwoju pisma.  Każde dziecko próbowało pisać różnymi narzędziami np. gęsim piórem, stalówką, pędzelkiem, na maszynie do pisania. Dzieci dowiedziały się jak korzystać z księgozbioru, obejrzały różne rodzaje książek. Zajęcia bardzo się podobały .

Nawigacja

  Niedziela 18.11.2018

  Kontakt

  Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary- Malewskiej w Bartach
  E-mail szkoły: szkola.barty@vp.pl
  Informacja e-mail: szkola.barty@vp.pl
  E-mail administratora strony: jzima@op.pl
  Telefon: 89-7584054
  Adres szkoły: Szkoła Podstawowa w Bartach, ul. Barty 25

  Mapa

  liczba odwiedzin: 290706