Witaj na stronie Szkoły Podstawowej w Bartach

Wiadomości

• W piątek 8 grudnia uczniowie z klas IV – VII uczestniczyli w wycieczce do Gdańska.

Program przygotował i wyprawą dowodził wychowawca kl. VII, pan Jan Wiosna.

Pierwszym punktem było usytuowane na terenie dawnego, militarnego fortu Centrum Hewelianum. Uczniowie wzięli udział w eksperymentach propagujących wynalazki i odkrycia słynnego kompozytora i pianisty, Józefa Hoffmana, który jest autorem ponad

siedemdziesięciu patentów, m.in. spinacza, taktomierza i łodzi motorowej a także wycieraczek samochodowych.

• W przeddzień Światowego Dnia Pluszowego Misia szkolne sale zapełniły się puszystymi i mięciutkimi, malutkimi misiami oraz dużymi, równie puchatymi niedźwiedziami.

Tradycyjna wizyta pluszaków w szkole upamiętnia rocznicę pojawienia się na świecie tej sympatycznej zabawki. Misiek jako przytulanka ma już 115lat

Uczniowie kl. V na zajęciach z techniki uszyli swoją wersję misia. Bardzo sympatyczną!

• Szkolne przygotowania do obchodów uczczenia 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się udziałem uczniów w gminnym konkursie plastycznym

pt. „Jaki znak Twój? – Orzeł Biały!”, zorganizowanym przez M-GCK w Zalewie.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o symbolach narodowych i wzmocnienie uczuć patriotycznych wśród dzieci. Opieką artystyczną zajęła się pani Elżbieta Dębińska.

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowali uczniowie kl. IV pod opieką wychowawcy, pana Janusza Kroczaka. Uczniowie wystąpili na tle własnoręcznie wykonanych plakatów o treści patriotycznej. Wszyscy śpiewaliśmy znane i lubiane pieśni legionowe – o szarej piechocie, ułanach i wolności, o którą nasi przodkowie walczyli 123 lata.

• Dość pogodny jesienny dzień uczniowie V i VI klasy wykorzystali na wycieczkę do Zalewa. Pod opieką wychowawcy, pana Pawła Romaszko, podążyli śladami historii.

Zaczęli od rozwiązania Questu, który wymagał dłuższego spaceru, ale okazał się dobrym sprawdzianem ze znajomości zachowanych zabytków miasta.

Kolejnym punktem było obejrzenie wystawy w „Izbie Pamięci w Zalewie” - stałej ekspozycji

Stowarzyszenia Dziedzictwa Kulturowego, które za siedzibę obrało basztę będącą zachowanym fragmentem murów obronnych okalających miasto od XIV do XIX wieku.

• 1 listopada obchodzimy dzień Wszystkich Świętych. Obchodzimy to święto odwiedzając naszych bliskich którzy już od nas odeszli do wieczności i pogrążamy się w zadumie. W związku z tym, 1, 2 i 3 listopada są dniami wolnymi w naszej szkole.

• 23.10.2017

Byliśmy w Iławie. Bartek Kroczak reprezentował naszą szkołę w eliminacjach powiatowych Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej im. Marii Zientary – Malewskiej.

Treść pięciominutowej wypowiedzi dotyczyła tematyki regionalnej.

• 13 października 2017r w Szkole Podstawowej w Bartach odbyło się ślubowanie klasy I i pasowanie na ucznia. Ksiądz proboszcz Stanisław Gajewski pobłogosławił i poświęcił tornistry i przybory szkolne. Po części oficjalnej dzieci zaprezentowały się w krótkim  programie  artystycznym  z elementami patriotycznymi. Następnie Rada Rodziców wręczyła dzieciom pamiątkowe medale , a starsi koledzy  drobne upominki. Licznie też przybyli rodzice uczniów, którzy zorganizowali słodki poczęstunek w klasie.

• Wyjazd do Morąga uważamy za bardzo udany.

Po seansie w kinie Narie, pojechaliśmy do pływalni ,,Morąska Perła" aby poddać się wodnym szaleństwom.

• XIII Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa.

We wtorek 26 września 2017 roku na Hubertówce pogoda sprzyjała miłośnikom biegów      na długim dystansie.

Uczestnikami rywalizacji byli uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy.

Nasi uczniowie przygotowani przez trenera, Pawła Romaszko, osiągnęli znakomite wyniki.

Wyniki drużynowe:

Dziewczęta młodsze – III miejsce    Chłopcy młodsi – I miejsce

Dziewczęta starsze – II miejsce        Chłopcy starsi – II miejsce

• Przed Dniem Patronki Szkoły tradycja skłania nas do przypomnienia życia, działalności i twórczości Marii Zientary – Malewskiej oraz dziejów naszego regionu. Podsumowaniem jest udział w konkursie. W tym roku najlepszą wiedzą wyróżnili się: Zuzanna Mędrzycka, Bartek Kroczak, Szymon Jabłoński, Oliwia Jaros i Anita Kochańska i Ewa Kacprzyk.

Serdeczne gratulacje!

Strofy wierszy Poetki ładnie wkomponowały się w ostatnie promienie letniego słońca,

a jesień powitaliśmy radosnym korowodem - tańcem i piosenką.

Wtorek 12.12.2017

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary- Malewskiej w Bartach