Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary- Malewskiej w Bartach

 

Nawigacja

Poniedziałek 27.03.2017

Poniedziałek 27.03.2017

Mapa

liczba odwiedzin: 169164
 • Projekt Fundacji Orange

  Drodzy rodzice, zapraszam do wzięcia udziału i pomocy w zdobyciu nagrody w konkursie Bezpiecznie tu i tam z fundacji Orange. Pamiętajcie, że należy się zalogować i punkty za przejście kursu i zdobyte certyfikaty przekazać na Szkołę Podstawową w Bartach. Szkołę wybieramy podczas rejestracji profilu. 
  https://fundacja.orange.pl/kurs/
  Aby obejrzeć krótki filmik jak poruszać się po kursie, należy kliknąć na link przewodnik. W razie problemów można zgłosić się do pana Jana Wiosny, służy on pomocą.

  Projekt trwa do końca marca!!!

 • ,,Zdrowo jem, więcej wiem”
  22.03.2017

  ,,Zdrowo jem, więcej wiem”

  realizuje zadania z projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem”.  utworzyły zespół ,,Barciańskie witaminki”, który  Klasa II z wychowawczynią p. Marią Pawlicką i klasa III z wychowawczynią p. Elżbietą Dębińską

  W lutym i marcu realizowane były zadania z etapu zimowego dotyczące wody.  ponad 900 zespołów z całej Polski.  ,,Barciańskie witaminki” uzyskały 1101 punktów i zajęły 26 miejsce spośród  Za realizację zadań z etapu jesiennego

  Uczniowie kl. II biorący udział w projekcie wraz z p. M. Pawlicką przygotowali warzywne kukiełki, które wykorzystali do inscenizacji wiersza Juliana Tuwima pt. ,,Warzywa”. Klasa III z p. E. Dębińską przygotowała opaski na głowę z rysunkami warzyw i wykorzystała je do zabawy ruchowej ,,Urodziny marchewki”. Inscenizacja wiersza i zabawa ruchowa zostały zaprezentowane uczniom z klasy 0 i I . Wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i świetnie się bawiły. Uwieczniono to na filmiku i zdjęciach, które zostaną zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły.

  oglądać na wystawie zorganizowanej na szkolnym korytarzu.  Uczniowie z pomocą rodziców wykonali przepiękne kolorowe maskotki o nazwie: Wodolubki, które można

  Aby uświadomić wszystkim, jak ogromne znaczenie ma woda na rozwój przyrody i środowiska, dzieci na zajęciach przygotowały ,,magiczny strumień” na pustyni.

  W ramach promocji uczniowie klasy II i III obejrzeli prezentację przygotowaną przez p. E. Dębińską i p. M. Pawlicką pod hasłem ,,Młody hydrolog”. Prezentacja składała się z 4 części:

  1)    Woda to życie

  2)    Jakość naszych wód

  3)    Jak wykorzystujemy wodę?

  4)    Chrońmy i oszczędzajmy wodę

  a następnie zagrali w grupach 5-osobowych w grę planszową ,,Młody hydrolog”.

  Ważną sprawą okazało się czytanie etykiet na butelkach z wodą i napojami., Dzieci doszły do wniosku, że lepiej pić wodę niż słodkie napoje.

   

 • Witamy wiosnę.
  21.03.2017

  Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy wesoło i kolorowo.

  Każda klasa wykonała tradycyjną Marzannę, z którą powędrowaliśmy przez naszą wieś. Spacer zakończyliśmy przy ognisku z pysznymi kiełbaskami.

 • OTWP Iława
  09.03.2017

  W powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom", które odbyły się 9.03.2017r. w Iławie uczestniczyli Bartek Kroczak i Maks Szymański pod opieką p. Marii Pawlickiej.
  Po części pisemnej do eliminacji ustnych (uzyskując najwyższy wynik) przeszedł Bartek Kroczak. Wykazał się dużą wiedzą i zajął I miejsce w grupie szkół podstawowych. Gratulacje! 
  W nagrodę otrzymał dyplom oraz słuchawki. Bartek będzie reprezentował powiat iławski na eliminacjach wojewódzkich.

 • Dzień Kobiet
  08.03.2017

  Dnia 8 marca odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Tego dnia wszystkie kobiety mogły poczuć się wyjątkowo. Były kwiaty, a uczniowie kl. VI - Maks Szymański, Fabian Sadowski, Mateusz Burliński, Bartosz Kroczak, Łukasz Krajnik i Michał Kacprzyk pod okiem Janusza Kroczaka przygotowali przedstawienie na ten wspaniały dzień. Po reakcji publiczności można uznać przedstawienie za udane, jednak wszystko co dobre szybko się kończy... i czekamy na kolejny DAY KOBIET za rok.

 • OTWP
  01.03.2017

  1.03.2017r. w Zalewie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klasy VI. Uzyskali bardzo dobre wyniki i zajęli;

  I miejsce Bartek Kroczak,

  II miejsce Maksymilian Szymański,

  III miejsce Zuzanna Mędrzycka.

  Gratulacje! W nagrodę otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Bartek Kroczak i Maks Szymański będą reprezentować gminę Zalewo w powiatowym etapie OTWP w Iławie.

 • Basen

  Wyjazd na basen w Morągu. 

 • Bal choinkowy.

  Zaczęliśmy ferie tanecznym krokiem. Podczas balu choinkowego oprócz pląsów przy ulubionych przebojach były konkursy, słodki poczęstunek oraz wyczekiwany gość w postaci św. Mikołaja. Bawiliśmy się świetnie.
  W wesołym nastroju udaliśmy się do domów. I mamy dwa tygodnie laby!!!
  Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

 • Bezpiecznie z policją!

  We wtorek, 17 stycznia dowiedzieliśmy się jak bezpieczne zachowywać się podczas zimowych zabaw. Opowiedzieli o tym panowie z posterunku policji w Zalewie, panowie Marcin Pakieła oraz Mariusz Skonieczny. Starsi uczniowie dowiedzieli się również o konsekwencjach nieprzemyślanych żartów i zachowań. Dzieci chętnie zadawały pytania i rozmawiały z policjantami.

 • Kochani dziadkowie!

  W poniedziałek 16 stycznia gościliśmy w szkole nasze babcie i dziadków. Piosenkami i wierszami okazaliśmy Im nasza miłość z okazji ich święta. Po prezentacji klas 0- III był czas na tańce, zabawy oraz pyszne ciasto i kawę. A wszystko to za sprawą pań: Brygidy Piechotki, Elżbiety Dębińskiej, Marii Pawlickiej i Elżbiety Jurkiewicz.

 • WOŚP

  Nasza szkoła też wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
  Siema!!!

 • Choinka

  Zapraszamy na bal choinkowy, który odbędzie się w sobotę, 21 I 2017r. o godzinie 10 w naszej szkole.

  Kurs autokaru dowożącego:

  Dajny- 9:10

  Sadławki- 9:10

  Bajdy- 9:15

  Bądki- 9:35

  Girgajny- 9:40.

 • Jasełka

  Corocznym obyczajem, przed świętami Bożego Narodzenia, dzieci naszej szkoły prezentują swe talenty aktorskie wystawiając dla rodziców i swoich kolegów Jasełka.

  Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszających scen i pięknych kolęd w wykonaniu chóru Mikołajków, a wszystko to pod czujnym okiem pani reżyser Elżbiety Jurkiewicz.

  Po Jasełkach rodzice spotkali się z wychowawcami klas.

 • Piernikowo

  Zapachniało świętami w naszej szkole.
  A to za sprawą aromatu min goździków, cynamonu, imbiru w piernikach. Przez cały dzień wałkowaliśmy, wykrawaliśmy i piekliśmy pierniki. Kilka nawet udało nam się polukrować. Wszystko to za sprawą pana Jana Wiosny, który czuwał nad dziećmi. 
  Zajęcie takie bardzo nam się podobało. Było pracowicie ale wesoło....

 • Być mistrzem w pięknym czytaniu!

  Kierując się szczytnym celem wspólnego głośnego czytania i odkrywania przyjemności w czytaniu książek, zorganizowaliśmy Szkolny Konkurs Pięknego Czytania.

  Zgłosiło się dwanaścioro uczestników. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach: uczniowie młodsi – kl. II i III oraz uczniowie starsi – kl. IV – VI. W pierwszym etapie konkursu komisja w składzie:

  J. Goździalska – op. biblioteki, M. Pawlicka i E. Dębińska, oceniała płynność, dykcję i wyrazistość przygotowanych przez uczniów fragmentów. W drugim sprawdzianie liczyła się też interpretacja losowo wybranego tekstu.

  Miło nam zakomunikować, że Mistrzem Pięknego Czytania został Fabian Waszajło z kl.VI,

  a Młodszym Mistrzem – Zuzanna Ceran z kl.III. Gratulujemy!

  Dekoracji dokonała dyrektor szkoły, p. Dorota Skorupska, która też obdarowała przejętych uczestników słodkim upominkiem.

   

 • Turystyka i rekreacja!
  06.12.2016

  Wyprawa uczniów z kl. IV - VI do stolicy Warmii, Olsztyna, była bogata w doznania              i wrażenia .

  Zaczęliśmy od przejścia przez Wysoką Bramę na Stare Miasto. Dotknęliśmy murów starego zamczyska, z ciekawością obeszliśmy dziedziniec, pokłoniliśmy się Mikołajowi Kopernikowi (a że 6 grudnia, więc złożyliśmy mu życzenia). Usłyszano nas w pobliskim amfiteatrze.

  Rzuciliśmy okiem na wartki nurt rzeki Łyny i spojrzeliśmy w oczy kamiennym Babom Warmińskim. W Domu „Gazety Olsztyńskiej” zrobiliśmy miłe wrażenie, będąc uważnymi słuchaczami wykładu o adwentowych i świątecznych tradycjach na Warmii. Miłym akcentem było własnoręczne zrobienie świątecznej ozdoby na przygotowanych przez Dom warsztatach. Obejrzeliśmy też ciekawą wystawę pt. „Szkoły polskie na Warmii i Mazurach w latach 1929 – 1939”. Kolejnym punktem wycieczki zaplanowanej przez p. Jana Wiosnę była niezapomniana wizyta w siedzibach TVP Olsztyn i w Polskim Radiu Olsztyn. Po części edukacyjnej użyliśmy znakomitego relaksu – półtorej godziny beztroskiego hopsania w Parku Trampolin. Nic dziwnego, że wizyta w McDonald’s była bardzo potrzebna!

 • Lekcje ratowania życia

  Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to milion ludzi rocznie”.

  Uczniowie kl. V i VI uczestniczyli w Kursie Pierwszej Pomocy. Zajęcia przeprowadził doświadczony instruktor. Zwrócił uwagę, jak ważna jest postawa pewności co do swoich umiejętności, aby w sytuacji zagrożenia życia móc pomóc drugiej osobie do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, gdy osoba jest nieprzytomna, ale oddycha. Jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej i zbadać tętno?

  Co należy zrobić, gdy dana osoba nie oddycha? – Wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową = 2 oddechy + 30 ucisków klatki piersiowej.

  Cieszymy się, że mieliśmy lekcje, jak ratować życie!

 • Misiowo

  25 listopada przypadają „urodziny” pluszowego misia (sto czwarte). Tradycyjnie gościliśmy w szkole nasze ulubione maskotki. Ciepła, przytulna atmosfera sprzyjała przypomnieniu sławnych literackich niedźwiedzi: Uszatka, Puchatka czy Paddinktona i ich niezwykłych przygód umilających dzieciństwo. Były też kolorowanki i rymowanki.

 • Andrzejkowo, ostatkowo

  yesW piątek 25 listopada, w naszej szkole popołudnie miało bardzo magiczny charakter. yes

  Nasze szkolne wróżki przepowiadały przyszłość i wróżyły swoim kolegom i koleżankom.
  Były również tańce i słodki poczęstunek.
  Wybawiliśmy się świetnie.  A wszystko to za sprawą naszego Samorządu Uczniowskiego i p. Jana Wiosny.

 • Dzień kredki
  22.11.2016

  22 listopada obchodziliśmy dzień kredki. Uczciliśmy to święto, rysując obrazy ulubionym kolorem kredki, oraz w dzisiejszym stroju znajdował się element ubioru w kolorze ulubionej kredki. Było kolorowo i wesoło. W nagrodę za prace, dzieciaki otrzymały słodki poczęstunek.