Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary- Malewskiej w Bartach

 

Nawigacja

Poniedziałek 10.12.2018

Poniedziałek 10.12.2018

Mapa

liczba odwiedzin: 296288
 • Jem owoce, piję mleko

  Jem owoce, piję mleko!

  Ogólnopolska impreza sportowo – edukacyjna  „Jem owoce, piję mleko – w życiu zajdę daleko”

   adresowana do dzieci w wieku 5 – 12 lat,  uczniów szkół korzystających z „Programu dla szkół”, promuje zdrowy tryb życia oraz zdrową polską żywność.   Jej VII edycja miała miejsce 25 maja w Olsztynie i wśród 50 drużyn z całego kraju, tradycyjnie już, znalazła się reprezentacja naszej szkoły.

  Pięcioosobowa drużyna pod opieką pana Pawła Romaszko wzięła udział w sztafecie ogórkowej, unihokeju kalarepowym, biegu z ziemniaczkiem w rondelku i w linowym siłaczu.

  Oprócz zmagań sportowych firmy i instytucje zaproszone do udziału zaproponowały dzieciom wiele atrakcji, z których skorzystali nasi kibice.

   Jem owoce, piję mleko - Obrazek 1

 • Czwórbój Lekkoatletyczny

  Czwórbój Lekkoatletyczny

  23 maja w Zespole Szkół w Dobrzykach odbył się X Międzyszkolny Czwórbój Lekkoatletyczny

  o Puchar Burmistrza Zalewa.  Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych. Czteroosobowe drużyny dziewcząt i chłopców rywalizowały w biegu na 60 metrów, skoku w dal, w rzucie piłeczką palantową i w biegu długim – dziewczęta – 600 metrów, chłopcy – 800 metrów.

  Kadra naszej szkoły pod opieką trenera, pana Pawła Romaszko, wywalczyła Puchar Burmistrza!

  Drużyna dziewcząt:                                                                                                                                                         

  Anita Kochańska, Daria Marcinkowska, Amelka Jabłońska i Nadia Drumińska – I miejsce

  Drużyna chłopców:

  Adrian Czupryn, Wojtek Waszajło, Igor Jabłoński, Oliwier Mozol – I miejsce

  Puchary i medale wręczył zawodnikom Dyrektor ZS w Dobrzykach, pan Jacek Dobrowolski, który ufundował nagrodę specjalną dla najlepszego zawodnika.  Okazał się nim Wojtek Waszajło!

  Reprezentantom szkoły i ich opiekunowi gratulujemy sukcesu. Jesteśmy dumni z tak znakomitych sportowców.

  Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i jak zwykle bardzo miłą atmosferę sportowej rywalizacji.

  Czwórbój Lekkoatletyczny - Obrazek 1

 • Piłka nożna.

  Piłka nożna. - Obrazek 1Piłka nożna

  Przyjęliśmy zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkół w Borecznie, pana Ryszarda Zakrzewskiego,              

  do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej.

  Miło nam ogłosić, że drużyna piłkarzy z naszej szkoły, pod opieką pana Pawła Romaszko, zajęła pierwsze miejsce.

  Najlepszym piłkarzem Turnieju został Szymon Jabłoński. Serdeczne gratulacje!

  Piłka nożna. - Obrazek 2

 • Karta rowerowa

  W środę 30 maja uczniowie klasy IV zdawali na kartę rowerową. Pierwszy poważny egzamin był bardzo stresujący, jednak uczniowie zaprezentowali swoją dużą wiedzę z zakresu ruchu drogowego, obsługi roweru oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprezentowali również swoje umiejętności jazdy na rowerze. Egzamin został zaliczony.

  Karta rowerowa - Obrazek 1

 • Żeglarski Dzień Dziecka.

  Zapraszamy na Dzień Dziecka na ekomarinie w Zalewie dnia 2 czerwca w godzinach 10-14, Autokary kursują w tym dzniu następująco:

  930 Bądki

  935 Barty

  940 Girgajny

  955 Dajny, Sadławki

  1000 Bajdy.

  Dzień Dziecka na Ekomarinie

 • Kangur

  Uczniowie naszej szkoły brali udział w 2 konkursach matematycznych i na obu możemy pochwalić się sukcesami. Bartosz Kroczak uzyskał wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny i tytuł finalisty w wojewódzkim konkursie matematycznym.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
   

 • XIX Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny dla klas III – „Sowy – nocni łowcy”
  23 maja 2018r. roku (środa) w Zespole Szkół w Dobrzykach odbył się XIX Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny dla klas III pod hasłem ,,Sowy – nocni łowcy”.
  Tradycyjnie część konkursową poprzedziło przedstawienie pod tytułem ,,Leśna opowieść”. 
  Do zmagań konkursowych przystąpiły cztery drużyny ze szkół z gminy Zalewo.
  Zadania wykonywane przez uczestników konkursu dotyczyły życia sów, ich zwyczajów, cech charakterystycznych, miejsc występowania lub budowy. Uczestnicy sprawdzali  swoją wiedzę wykonując m.in. test wyboru, „krzyżówkę na dobieg”, rebusy i wiele innych zadań.  
  W trakcie konkursu drużyny mogły również liczyć na niesamowity doping ze strony kibiców – każda szkoła przygotowała specjalne hasła dopingujące zawodników. Oprócz tego publiczność również mogła wykazać się swoją wiedzą na temat sów, odpowiadając na pytania, które zadawała prowadząca, gdy uczestnicy zmagali się z poszczególnymi zadaniami.
  W przerwie zmagań konkursowych można było obejrzeć plakaty, prace plastyczne oraz wystawę książek na temat sów. Podczas przerwy uczestnicy i ich kibice mogli się posilić kiełbaskami z grilla.
  Drużyna z naszej szkoły w składzie: Karolina Olender, Filip Marchlewicz i Szymon Tarapata zajęła III miejsce. W konkursie plastycznym wyróżnienia otrzymali: Blanka Parzyszek i Filip Marchlewicz.

  Gratulujemy!

  XIX Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny dla klas III – „Sowy – nocni łowcy” - Obrazek 1

 • Piknik!!!

  Piknik!!! - Obrazek 1Zapraszamy całe rodziny na PIKNIK RODZINNY

  który odbędzie się w sobotę, 26 maja w godzinach 900 1300.

  W programie m. in. : prezentacje klas, kiermasz ciast, gry i zabawy rodzinne, dmuchańce, ognisko z kiełbaskami.

  W tym dniu autokar kursuje:

  815 Dajny

  820 Bajdy

  835 Bądki

  850 Girgajny. 

 • Siatkówka

  Przyjęliśmy zaproszenie Zespołu Szkół w Dobrzykach na turniej piłki siatkowej. Wzięły w nim udział dwie drużyny dziewcząt i trzy drużyny chłopców. Reprezentacja naszej szkoły  dzielnie współzawodniczyła z bardziej profesjonalnymi graczami. Dobrze było zmierzyć swoje możliwości.

  Wróciliśmy zadowoleni.  Obiecujemy, że w przyszłości będziemy groźniejszymi rywalami.

  Siatkówka - Obrazek 1

 • Dzień Polskiej Niezapominajki

  15 maja – przypada święto przyrody z miłosnym przesłaniem. Pomysłodawca święta, Andrzej Zalewski, zauważył, że luty (walentynki) – to mało miłosny miesiąc. Czasem zakochanych jest przecież maj, gdy wszystko kwitnie. „Nie zapomnij o mnie” – zwraca uwagę, jak piękne mamy w Polsce tradycje. Należy je kultywować i wydobywać z naszej kultury  to, co najlepsze.

  Przypomnieliśmy sobie, jak miłą tradycją jest wpis do pamiętnika.

  Dzień Polskiej Niezapominajki - Obrazek 1

 • Konkurs piosenki

  3 maja w MGCKiS w Zalewie odbył się konkurs pod hasłem ,,Lubię Śpiewać Polskie Piosenki".

  Uczennice naszej szkoły, pod kierunkiem p. Jana Wionsy, także wzięły w nim udział. W kategorii klas I-III stanęliśmy na podium.

  Lena Kocak wyśpiewała I miejsce, Julia Wiosna- III. Dziewczęta będą reprezentowały szkołę w regionalnym konkursie ,,W Rytmie Polskiej Piosenki" 15 czerwca. Serdecznie gratulujemy.

  Konkurs piosenki - Obrazek 1

 • Majowe święta

  Majowe święta to czas patriotycznych refleksji. Szczególnie Dzień Flagi RP i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja budzą w nas podniosłe uczucia. Takie też przeżycia towarzyszyły nam podczas   uroczystej Mszy św. za Ojczyznę odprawionej w kościele parafialnym w Zalewie.

  Szkolny apel stał się okazją do zamanifestowania naszych uczuć patriotycznych i  barw narodowych.  Uniesieni niecodziennym nastrojem  zatańczyliśmy Poloneza trzeciego maja,  a na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy  Mazurka 3 maja.

  Majowe święta - Obrazek 1 

   

 • Gminny konkurs recytatorski.

  Uczennice: Julka Wiosna Iga Drębkowska Amelka Jabłońska Nadia Drumińska Oliwia Jaros reprezentowały naszą szkołę na XXXVI Gminnym Konkursie Recytatorskim- Spotkania Z Poezją Dziecięcą.

  Gratulujemy występu.

  Gminny konkurs recytatorski. - Obrazek 1

 • Powiatowy Konkurs „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa”

  Powiatowy Konkurs „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa” - Obrazek 1Powiatowy Konkurs „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa”

  Przyjęliśmy zaproszenie Starostwa Powiatowego w Iławie oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o książce Doroty Terakowskiej „Córka czarownic”. Reprezentacja naszej szkoły                 

  w składzie: Anita Kochańska, Zuzanna Mędrzycka i Fabian Waszajło rywalizowali z szesnastoma drużynami ze szkół powiatu iławskiego. Zmagania przyniosły nowe, sympatyczne doświadczenia. Zachęcamy do sięgnięcia po powieści tej znanej pisarki. Najlepiej zacząć od „Córki czarownic”:

  „ – Nie pojmuję tych ludzi – żaliła się Panienka Opiekunce. – Są uniżeni, upodleni i zarazem dumni. Przypochlebiają się Najeźdźcom, a równocześnie śpiewają Pieśń Jedyną. Natura Człowieka jest niepojęta…”

   

 • Konkurs recytatorski

  Konkurs recytatorski - Obrazek 1Ojczysta… więc piękna!   Pod takim hasłem odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”.                                                                          

  W artystycznej konfrontacji młodych recytatorów wzięło udział dwadzieścioro dwoje uczniów w trzech kategoriach wiekowych.

  Do eliminacji miejsko – gminnych w Zalewie zakwalifikowały się uczennice,          

  które zaprezentowały się najwdzięczniej:

  w kategorii klas I – III – Julia Wiosna i Iga Drębkowska

  w kategorii klas IV – VI – Nadia Drumińska i Amelka Jabłońska

  w kategorii klas VII i gimnazjum – Oliwia Jaros

  Serdecznie gratulujemy!

 • Dzień Polskich Postaci Literackich
  23.04.2018

  Dzień Polskich Postaci Literackich

  oraz Mistrz Pięknego Czytania

  23 kwietnia, w urodziny H. Ch. Andersena, inauguruje się Światowe Dni Książki. Jest to wspaniała idea propagująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

  W tym ważnym dla nas roku - 100 lecia Niepodległej -  postawiliśmy na polskich autorów i polskie postacie literackie. Miło było zobaczyć jak żywych,      

  m. in. Roszpunkę, sierotkę Marysię, Tosię, Zosię Samosię, Smoka Wawelskiego, pana Kleksa, diabła Rokitę, Bolka i Lolka, krasnala Hałabałę. A także Tomka Szklarskiego, Nel, Pestkę, Balladynę z Aliną i wiele Świtezianek.

  Tego dnia wyłoniliśmy też Mistrza Pięknego Czytania. W rywalizacji wzięło udział szesnaścioro uczniów. O wygranej zdecydowały pięknie odczytane fragmenty książki Wiktora Gomulickiego „Wspomnienia niebieskiego mundurka”. Miło nam zakomunikować, że w 2018 roku Mistrzami zostali:

  w kategorii klas II - III – Filip Marchlewicz

  w kategorii klas IV – VII – Anita Kochańska

  Serdeczne gratulacje!

  Dzień Polskich Postaci Literackich - Obrazek 1

 • Apel z okazji Dnia Ziemi 2018
  20.04.2018

  W piątek (20 IV 2018r.) uczniowie klas III i IV przedstawili całej społeczności szkolnej apel z okazji Dnia Ziemi. W trakcie apelu mogliśmy wysłuchać wiadomości na temat powstania tego święta, jak również konieczności szanowania zasobów naturalnych Ziemi. Uczniowie zaprezentowali również piosenki oraz wiersze o tematyce związanej ze środowiskiem naturalnym.

  Apel przygotowały panie M. Szmygiel i J. Sobolewska

  Po apelu uczniowie wraz z opiekunami włączyli się do akcji  Czyste Jeziora i Rzeki, sprzątając wspólnie najbliższą okolicę. Po ciężkiej pracy na wszystkich czekała niespodzianka – ognisko i kiełbaskiJ

  Apel z okazji Dnia Ziemi 2018 - Obrazek 1

 • Teatr

  W czwartkowy dzień uczniowie kl. 5, 6 i 7 gościli w M-GCK w Zalewie.

  Młodzież obejrzała wstrząsający spektakl  ,,Narkomanka”. Był to monogram oparty na tektach  Barbary Rosiek- ,,Pamiętnik narkomanki”, ,,Oswajanie zwierza” i ,,Kokaina”, rewelacyjnie zagranym przez aktorkę  p. Annę Samusionek oraz  Janusza Yaninę Iwańskiego- znanego muzyka rockowego i jazzowego. Sztuka przedstawiła skutki zażywania narkotyków.

  Po przedstawieniu była chwila na rozmowę z aktorką i wspólne zdjęcie.

  Pełni wrażeń po spektaklu poszliśmy na lody i spacer po naszym miasteczku.

  Teatr - Obrazek 1

 • Wielkanoc

  Wielkanoc - Obrazek 1

 • 21 marca
  21.03.2018

  Już po zimie!
  Tradycja wymaga, by każde dziecko przyłożyło rękę do wykonania kukły – symbolu zimy. Powstało ich kilka, a każda ekologiczna. Staropolski obyczaj każe je topić: 
  „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno! Weź śniegi i lody, wynoś się do wody! Dziś cię utopimy, bo nie chcemy zimy. Odpłyń wraz z lodami daleko do morza, niechaj wreszcie przyjdzie do nas wiosna hoża!”. My nie musimy czekać na Wiosnę, bo towarzyszy nam cały rok. Co prawda ma imię Jan, ale nazwisko się zgadza. Kukły zimy spaliliśmy, a w ich płomieniach zdążyliśmy jeszcze podpiec kiełbaski. Byle do lata!
  Przyłączyliśmy się również do akcji Dnia Osób z Zespołem Downa i przyszliśmy do szkoły w skarpetkach nie do pary.

  21 marca - Obrazek 1