Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary- Malewskiej w Bartach

 

Nawigacja

Wtorek 23.10.2018

Wtorek 23.10.2018

Mapa

liczba odwiedzin: 283974
 • Piknik!!!

  Piknik!!! - Obrazek 1Zapraszamy całe rodziny na PIKNIK RODZINNY

  który odbędzie się w sobotę, 26 maja w godzinach 900 1300.

  W programie m. in. : prezentacje klas, kiermasz ciast, gry i zabawy rodzinne, dmuchańce, ognisko z kiełbaskami.

  W tym dniu autokar kursuje:

  815 Dajny

  820 Bajdy

  835 Bądki

  850 Girgajny. 

 • Siatkówka

  Przyjęliśmy zaproszenie Zespołu Szkół w Dobrzykach na turniej piłki siatkowej. Wzięły w nim udział dwie drużyny dziewcząt i trzy drużyny chłopców. Reprezentacja naszej szkoły  dzielnie współzawodniczyła z bardziej profesjonalnymi graczami. Dobrze było zmierzyć swoje możliwości.

  Wróciliśmy zadowoleni.  Obiecujemy, że w przyszłości będziemy groźniejszymi rywalami.

  Siatkówka - Obrazek 1

 • Dzień Polskiej Niezapominajki

  15 maja – przypada święto przyrody z miłosnym przesłaniem. Pomysłodawca święta, Andrzej Zalewski, zauważył, że luty (walentynki) – to mało miłosny miesiąc. Czasem zakochanych jest przecież maj, gdy wszystko kwitnie. „Nie zapomnij o mnie” – zwraca uwagę, jak piękne mamy w Polsce tradycje. Należy je kultywować i wydobywać z naszej kultury  to, co najlepsze.

  Przypomnieliśmy sobie, jak miłą tradycją jest wpis do pamiętnika.

  Dzień Polskiej Niezapominajki - Obrazek 1

 • Konkurs piosenki

  3 maja w MGCKiS w Zalewie odbył się konkurs pod hasłem ,,Lubię Śpiewać Polskie Piosenki".

  Uczennice naszej szkoły, pod kierunkiem p. Jana Wionsy, także wzięły w nim udział. W kategorii klas I-III stanęliśmy na podium.

  Lena Kocak wyśpiewała I miejsce, Julia Wiosna- III. Dziewczęta będą reprezentowały szkołę w regionalnym konkursie ,,W Rytmie Polskiej Piosenki" 15 czerwca. Serdecznie gratulujemy.

  Konkurs piosenki - Obrazek 1

 • Majowe święta

  Majowe święta to czas patriotycznych refleksji. Szczególnie Dzień Flagi RP i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja budzą w nas podniosłe uczucia. Takie też przeżycia towarzyszyły nam podczas   uroczystej Mszy św. za Ojczyznę odprawionej w kościele parafialnym w Zalewie.

  Szkolny apel stał się okazją do zamanifestowania naszych uczuć patriotycznych i  barw narodowych.  Uniesieni niecodziennym nastrojem  zatańczyliśmy Poloneza trzeciego maja,  a na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy  Mazurka 3 maja.

  Majowe święta - Obrazek 1 

   

 • Gminny konkurs recytatorski.

  Uczennice: Julka Wiosna Iga Drębkowska Amelka Jabłońska Nadia Drumińska Oliwia Jaros reprezentowały naszą szkołę na XXXVI Gminnym Konkursie Recytatorskim- Spotkania Z Poezją Dziecięcą.

  Gratulujemy występu.

  Gminny konkurs recytatorski. - Obrazek 1

 • Powiatowy Konkurs „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa”

  Powiatowy Konkurs „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa” - Obrazek 1Powiatowy Konkurs „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa”

  Przyjęliśmy zaproszenie Starostwa Powiatowego w Iławie oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o książce Doroty Terakowskiej „Córka czarownic”. Reprezentacja naszej szkoły                 

  w składzie: Anita Kochańska, Zuzanna Mędrzycka i Fabian Waszajło rywalizowali z szesnastoma drużynami ze szkół powiatu iławskiego. Zmagania przyniosły nowe, sympatyczne doświadczenia. Zachęcamy do sięgnięcia po powieści tej znanej pisarki. Najlepiej zacząć od „Córki czarownic”:

  „ – Nie pojmuję tych ludzi – żaliła się Panienka Opiekunce. – Są uniżeni, upodleni i zarazem dumni. Przypochlebiają się Najeźdźcom, a równocześnie śpiewają Pieśń Jedyną. Natura Człowieka jest niepojęta…”

   

 • Konkurs recytatorski

  Konkurs recytatorski - Obrazek 1Ojczysta… więc piękna!   Pod takim hasłem odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”.                                                                          

  W artystycznej konfrontacji młodych recytatorów wzięło udział dwadzieścioro dwoje uczniów w trzech kategoriach wiekowych.

  Do eliminacji miejsko – gminnych w Zalewie zakwalifikowały się uczennice,          

  które zaprezentowały się najwdzięczniej:

  w kategorii klas I – III – Julia Wiosna i Iga Drębkowska

  w kategorii klas IV – VI – Nadia Drumińska i Amelka Jabłońska

  w kategorii klas VII i gimnazjum – Oliwia Jaros

  Serdecznie gratulujemy!

 • Dzień Polskich Postaci Literackich
  23.04.2018

  Dzień Polskich Postaci Literackich

  oraz Mistrz Pięknego Czytania

  23 kwietnia, w urodziny H. Ch. Andersena, inauguruje się Światowe Dni Książki. Jest to wspaniała idea propagująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

  W tym ważnym dla nas roku - 100 lecia Niepodległej -  postawiliśmy na polskich autorów i polskie postacie literackie. Miło było zobaczyć jak żywych,      

  m. in. Roszpunkę, sierotkę Marysię, Tosię, Zosię Samosię, Smoka Wawelskiego, pana Kleksa, diabła Rokitę, Bolka i Lolka, krasnala Hałabałę. A także Tomka Szklarskiego, Nel, Pestkę, Balladynę z Aliną i wiele Świtezianek.

  Tego dnia wyłoniliśmy też Mistrza Pięknego Czytania. W rywalizacji wzięło udział szesnaścioro uczniów. O wygranej zdecydowały pięknie odczytane fragmenty książki Wiktora Gomulickiego „Wspomnienia niebieskiego mundurka”. Miło nam zakomunikować, że w 2018 roku Mistrzami zostali:

  w kategorii klas II - III – Filip Marchlewicz

  w kategorii klas IV – VII – Anita Kochańska

  Serdeczne gratulacje!

  Dzień Polskich Postaci Literackich - Obrazek 1

 • Apel z okazji Dnia Ziemi 2018
  20.04.2018

  W piątek (20 IV 2018r.) uczniowie klas III i IV przedstawili całej społeczności szkolnej apel z okazji Dnia Ziemi. W trakcie apelu mogliśmy wysłuchać wiadomości na temat powstania tego święta, jak również konieczności szanowania zasobów naturalnych Ziemi. Uczniowie zaprezentowali również piosenki oraz wiersze o tematyce związanej ze środowiskiem naturalnym.

  Apel przygotowały panie M. Szmygiel i J. Sobolewska

  Po apelu uczniowie wraz z opiekunami włączyli się do akcji  Czyste Jeziora i Rzeki, sprzątając wspólnie najbliższą okolicę. Po ciężkiej pracy na wszystkich czekała niespodzianka – ognisko i kiełbaskiJ

  Apel z okazji Dnia Ziemi 2018 - Obrazek 1

 • Teatr

  W czwartkowy dzień uczniowie kl. 5, 6 i 7 gościli w M-GCK w Zalewie.

  Młodzież obejrzała wstrząsający spektakl  ,,Narkomanka”. Był to monogram oparty na tektach  Barbary Rosiek- ,,Pamiętnik narkomanki”, ,,Oswajanie zwierza” i ,,Kokaina”, rewelacyjnie zagranym przez aktorkę  p. Annę Samusionek oraz  Janusza Yaninę Iwańskiego- znanego muzyka rockowego i jazzowego. Sztuka przedstawiła skutki zażywania narkotyków.

  Po przedstawieniu była chwila na rozmowę z aktorką i wspólne zdjęcie.

  Pełni wrażeń po spektaklu poszliśmy na lody i spacer po naszym miasteczku.

  Teatr - Obrazek 1

 • Wielkanoc

  Wielkanoc - Obrazek 1

 • 21 marca
  21.03.2018

  Już po zimie!
  Tradycja wymaga, by każde dziecko przyłożyło rękę do wykonania kukły – symbolu zimy. Powstało ich kilka, a każda ekologiczna. Staropolski obyczaj każe je topić: 
  „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno! Weź śniegi i lody, wynoś się do wody! Dziś cię utopimy, bo nie chcemy zimy. Odpłyń wraz z lodami daleko do morza, niechaj wreszcie przyjdzie do nas wiosna hoża!”. My nie musimy czekać na Wiosnę, bo towarzyszy nam cały rok. Co prawda ma imię Jan, ale nazwisko się zgadza. Kukły zimy spaliliśmy, a w ich płomieniach zdążyliśmy jeszcze podpiec kiełbaski. Byle do lata!
  Przyłączyliśmy się również do akcji Dnia Osób z Zespołem Downa i przyszliśmy do szkoły w skarpetkach nie do pary.

  21 marca - Obrazek 1

 • OTWP
  09.03.2018

  OTWP - Obrazek 1Dnia 9.03.2018r. uczniowie klasy VII: Zuzanna Mędrzycka, Bartosz Kroczak i Maksymilian Szymański uczestniczyli w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom", które odbyły się w Zalewie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą zajmując: III miejsce-Bartosz Kroczak, IV miejsce-Zuzanna Mędrzycka.  

  14.03.2018r. Bartek Kroczak reprezentował gminę Zalewo w powiatowych eliminacjach OTWP w Iławie, gdzie zajął VI miejsce w grupie gimnazjalnej. Gratulujemy!

  OTWP - Obrazek 2

 • Kangur
  15.03.2018

  15.03.2018 odbył się w naszej szkole międzynarodowy konkurs kangur matematyczny. Wzięło w nim 9 uczniów. Uczestnikom życzymy powodzenia.
  Kangur - Obrazek 1

 • Konkurs wiedzy przyrodniczej.
  15.03.2018

  Uczestnicy Konkursu wiedzy przyrodniczej reprezentowali naszą szkołę na etapie powiatowym.

  Byli to:

  Anita Kochańska, Zuzanna Mędrzycka, Maksymilian Szymański, Fabian Waszajło.

  Konkurs wiedzy przyrodniczej. - Obrazek 1

 • Rekolekcje Wielkopostne

  W czwartek i piątek, 22.03- 23.03 nie ma zajęć w naszej szkole, ponieważ uczestniczymy w Rekolekcjach Wielkopostnych.

  Dowóz z poszczególnych miejscowości:

  Dajny, Bajdy- 820

  Bądki- 840

  Girgajny- 845

  Po mszy powrót do domu.

   

 • 8 marca

  Podobno kobiety zmienne są. Mają charakter, ale co dzień inny. A w ogóle kobieta – to temat rzeka.

  Są wśród nas romantyczki, anioły, famme fatale, bohaterki, wspaniałe i okropne, mądre i kapryśne, skomplikowane. Ale pamiętajmy też, że „to one tworzą życia czar i zamieniają ziemię w raj”.

  Te prawdy i inne w sposób dowcipny i wesoły przedstawili wraz z życzeniami z okazji Dnia Kobiet uczniowie  z klas IV – VI przygotowani przez pana Pawła Romaszko.

  Wzajemne życzenia otrzymali też panowie, bo przecież dwa dni później przypada Światowy Dzień Mężczyzn. Wszyscy tacy mili i serdeczni – na wiosnę tak jest!

  8 marca - Obrazek 1

 • Ważne!!

  Ważne, bo ku wspólnemu pożytkowi!

  Jest możliwość przekazania 1% podatku na pomoc dla Szkoły Podstawowej im. Marii Zientary- Malewskiej w Bartach.

  Podczas wypełniania formularza PIT, wystarczy wpisać KRS 0000270261

  oraz cel szczegółowy: SP BARTY 8519

  Dziękujemy!!!

  Ważne!! - Obrazek 1

 • Zapisy


  Szkoła Podstawowa                                                   

  im. Marii Zientary-Malewskiej

  W Bartach

  Szanowni  Państwo

  Uprzejmie informujemy, że w  dniach 05- 21 marca 2018r.  w godz.  800 -1200  (we wtorki i czwartki w godzinach 800- 1400) odbędą się zapisy dzieci

  pięcio- i sześcioletnich  do klasy „0”. Chęć uczęszczania i zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego w Bartach rodzice mogą dokonać  telefonicznie (nr. Tel. 089-758-40-54)


  lub mailowo na adres szkola.barty@vp.pl w w/w terminie.

   Dobro dziecka naszym celem, dlatego zapraszamy

  do obejrzenia naszego przedszkola

  i zapisania dziecka w naszym oddziale.

  Dla dzieci i państwa  oferujemy :

  -         zajęcia informatyczne dwa razy w tygodniu;

  -         bezpłatnie język angielski dwa razy w tygodniu;

  -         opiekę logopedyczną.

  -         zapewniamy ciągłą opiekę wychowawczo- dydaktyczną jak również opiekę w czasie przyjazdu i odjazdu dziecka do szkoły;

  -         korzystanie z dożywiania;

  -         przyjazną, miłą i koleżeńską atmosferę w czasie pobytu dziecka w przedszkolu, indywidualne podejście, zadania i polecenia na zajęciach dostosowane są do potrzeb, możliwości i zainteresowań dzieci;

  -         kolorowa, bezpieczna i przyjazna sala, wyposażona w nowoczesne, multimedialne sprzęty.

  Zapraszamy na zapisy rodzica wraz z dzieckiem.