Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary- Malewskiej w Bartach

 

Nawigacja

Piątek 24.11.2017

Piątek 24.11.2017

Mapa

liczba odwiedzin: 202618
 • Wycieczka Olsztyn.

  Poniedziałek w Olsztynie spędziliśmy bardzo aktywnie i znakomicie się bawiliśmy. Okazją stała się wyprawa  przygotowana dla uczniów klas IV-VI przez p. Jana Wiosnę.

  Zaczęliśmy naukowo – od projekcji dydaktycznej w Planetarium pt. „Nasz Wszechświat”.

  Następnie spacerkiem udaliśmy się na zabawę w „uciekanie z pokoju” czyli Escape room.

  Gra pełna różnego typu zagadek i łamigłówek w niesamowitych dekoracjach na długo pozostanie w naszej pamięci.

  Po tych wrażeniach dobrze było się rozluźnić i rozciągnąć w Parku Trampolin. Pod czujną opieką instruktora i przy pomocy sympatycznego ratownika baseny z gąbką pochłonęły hektolitry naszego potu.

  Po takich przeżyciach zrozumiała wydaje się wizyta w McDonalds. Tylko solidna porcja łasowania mogła nas postawić na nogi. I tak się stało!

 • Przyrodnicy
  25.05.2017

  25 maja w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie odbył się finał konkursu pod hasłem „Aleje drzew i ich mieszkańcy”. Finaliści konkursu to najlepsi spośród 400 uczniów startujących w I etapie, który był w styczniu. Miło nam zakomunikować, że znaleźliśmy się wśród 10 najlepszych szkół podstawowych  z terenu dwóch województw - warmińsko -mazurskiego i pomorskiego.    Nasi uczniowie: Zuzanna Mędrzycka, Anita Kochańska, Maksymilian Szymański, Fabian Waszajło i Hubert Jaros, przygotowani przez n-lkę przyrody, panią Dorotę Skorupską poddali się sprawdzianowi z rozpoznawania gatunków drzew oraz organizmów z nimi związanych       i poszło im znakomicie. Serdeczne gratulacje!

  Laureatów oraz szkoły obdarowano nagrodami dofinansowanymi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 • Piknik!!!

   Szkoła Podstawowa w Bartach zaprasza

  wszystkich mieszkańców

  na Piknik z okazji Dnia Rodziny

  który odbędzie się 01 czerwca 2017r.

  od godziny 900 w naszej szkole. 

  W programie m. in.:

  - prezentacje artystyczne;

  - stoiska kosmetyczne

  - konkursy

  - i wiele innych atrakcji.

  Wskazany dobry humor!!!

   

   

    

   

   

 • Konkurs.

  Gminny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie
  Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

  Dnia 19 maja 2017r.  (piątek) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który odbył się w ZS w Zalewie. Jego uczestnikami byli uczniowie z klas IV-VI ze Szkół Podstawowych w Bartach (Zuzanna Mędrzycka i Fabian Sadowski), Borecznie (Agata Mariańska i Agata Janicka), Dobrzykach (Aleksandra Kupczyńska  i Amelia Krzemińska)  oraz Zalewie (Amelia Taraszkiewicz i Julia Szuba).

  Tym razem, w ramach integracji,  uczniowie walczyli w parach mieszanych (w każdej parze uczniowie z dwóch różnych szkół). Rywalizowali oni w ośmiu konkurencjach, m.in. błędy w tekście, rozpoznawanie  miejsc i budowli ze slajdów, łączenie w pary słynnych naukowców i ich wynalazki czy kolorowanie flag. Wszystkie dotyczyły elementów wiedzy o kulturze, geografii i historii Zjednoczonego Królestwa. Uczniowie współpracowali intensywnie, a poziom ich wiedzy był bardzo wysoki.  W związku z tym, że celem konkursu było sprawdzenie wiedzy oraz integracja uczniów wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia i nagrody.

  Brawo, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 • Wywiadówka.

  Szanowni rodzice, we wtorek 23 maja od godziny 13:30 odbędzie się zebranie.

  Plan:

  1. Przedstawienie kukiełkowe dla rodziców.

  2. Piosenki dla mamy.

  3. Wywiadówki w klasach.

  Zapraszamy.

 • Przyrodniczo i patriotycznie!

  „Milsze jest człowiekowi jedno drzewo, które sam zasadził, niż cały ogród przez innych zasadzony”. Idąc za głosem tej mądrej myśli, postanowiliśmy czynnie uczcić tegoroczne obchody Dni Ziemi. Aby pozyskać sadzonki, zebraliśmy wiele kilogramów makulatury.

  Nad przebiegiem zbiórki, dostarczeniem do punktu wymiany na drzewka i przywiezieniem  sadzonek do szkoły czuwali panowie, Paweł Romaszko i Andrzej Szramowski i za to bardzo dziękujemy.

  Drzewo jako największa roślina na Ziemi najskuteczniej produkuje tlen i pochłania dwutlenek węgla, odgrywa niezastąpioną rolę w życiu człowieka. Każdy uczeń naszej szkoły, od klasy „O” do szóstej,  przyczynił się do wzbogacenia życia na naszej planecie osobiście zasadzając drzewko. Największe emocje towarzyszyły najmłodszym. Dzięki opiece przyrodniczki, pani Doroty Skorupskiej i wychowawców, wszystkie roślinki znalazły odpowiednie dla nich warunki. Majowy deszcz je obficie podlewa, więc niech szybko rosną ku naszej radości.

   

  Po spełnieniu obowiązku wobec Ziemi zebraliśmy się na apelu, aby podsumować akcję.

  Spotkanie było też zapowiedzią Majowych Świąt, których jest wyjątkowo dużo: od patriotycznych, związanych z historią, przez Dzień Niezapominajki aż po Dzień Mamy.

 • Konkurs czytelniczy.

  Drużyna z klas I-III w składzie: Patrycja Jaros, Szymon Arnista, Karolina Olender, Filip Marchlewicz, Kinga Arciszewska i Igor Mysiakowski wzięła udział w gminnym konkursie czytelniczym pod hasłem ,,Czy znasz baśnie polskie?", który odbył się 27.04.2017roku w Zalewie. Uczestnicy poznali wybrane baśnie i rozwiązywali zadania związane z ich treścią. Przedstawili także inscenizację baśni ,,Szewczyk Dratewka" w formie teatrzyku kukiełkowego. Kukiełki przygotowały dzieci z rodzicami. Drużyna wykazała się bardzo dobrą znajomością baśni i zajęła I miejsce w konkursie. Gratulujemy!

 • Zdrowo jem, więc wiem!!!

  W wiosennym etapie projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” uczniowie z kl. II i III wzięli udział w  lekcji w-f pod hasłem „Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej Planety”.  Następnie z pomocą pań: E. Dębińskiej i M. Pawlickiej spisali zasady gry, przygotowali boisko,  wybrali 2 drużyny i zagrali w Cztery ognie . Gra bardzo się podobała.  Na gazetce szkolnej uczniowie umieścili opis tej gry, aby wszyscy  mogli się zapoznać z jej zasadami. Jednym z zadań tego etapu była uprawa ziół w klasowym ogródku.   Uczniowie do uprawy wybrali: majeranek, tymianek, cząber, melisę, rzeżuchę i szczypior.  Wybrani uczniowie podlewali rośliny, obserwowali, a następnie zapisywali obserwacje w specjalnym dzienniczku. Największym zainteresowaniem cieszyła się hodowla rzeżuchy. Każde dziecko miało swój pojemnik z posianą rzeżuchą.  Przed Wielkanocą każdy zabrał swoją rzeżuchę do domu i udekorował nią świąteczny stół. Na  spotkaniu w szkole rodzice otrzymali ulotki i  wzięli udział w krótkiej prelekcji na temat: Wychowanie fizyczne- ważna lekcja.

 • Finał OTWP

  26.04.2017roku w Szczytnie  odbył się 40 finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom". Powiat iławski reprezentował uczeń naszej szkoły Bartek Kroczak. W nagrodę otrzymał piękny album.

 • Spotkanie z poezją

  W Szkolnym Konkursie Recytatorskim wzięło udział piętnaścioro uczniów.                      

  Repertuar był różnorodny, ale jak zwykle wśród autorów królował Julian Tuwim.

  Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: I – III i IV – VI.

  Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja złożona z pań: J. Goździalskiej, E. Dębińskiej i B. Piechotki. Interpretacja wiersza i ogólny wyraz artystyczny to kryteria oceny występu młodych recytatorów, które pozwoliły wyłonić najlepszych.

   

   

   

  Klasy I –III                                                                        Klasy IV - VI

  Zuzanna Ceran                                                                    Bartek Kroczak

  Przemysław Raszkowski                                                    Zuzanna Mędrzycka

  Kinga Arciszewska                                                             Ewa Kacprzyk

   

  Artystom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w konkursie międzyszkolnym.

   

   

   

 • Konkurs wiedzy przyrodniczej.

  Uczestnicy Konkursu wiedzy przyrodniczej reprezentowali naszą szkołę na etapie powiatowym. Będą reprezentowali nas na etapie ogólnopolskim. Gratulujemy.

 • Życzenia

 • Zapisy

  smileySzanowni  Państwosmiley

  Uprzejmie informujemy, że w  dniach 19- 28 kwietnia 2017r.  w godz.  800 -1400 odbędą się zapisy dzieci

  pięcio- i sześcioletnich  do klasy „0”. Chęć uczęszczania i zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego w Bartach rodzice mogą dokonać  telefonicznie (nr. Tel. 089-758-40-54)

  lub mailowo na adres szkola.barty@vp.pl w w/w terminie.

  Oferujemy :

  • zajęcia informatyczne dwa razy w tygodniu;
  • bezpłatnie język angielski dwa razy w tygodniu;
  • opiekę logopedyczną.
  • zapewniamy ciągłą opiekę wychowawczo- dydaktyczną jak również opiekę w czasie przyjazdu i odjazdu dziecka do szkoły;
  • korzystanie z dożywiania;
  • przyjazną, miłą i koleżeńską atmosferę w czasie pobytu dziecka w przedszkolu, indywidualne podejście, zadania i polecenia na zajęciach dostosowane są do potrzeb, możliwości i zainteresowań dzieci;
  • kolorowa, bezpieczna i przyjazna sala, wyposażona w nowoczesne, multimedialne sprzęty.
 • Projekt Fundacji Orange

  Drodzy rodzice, zapraszam do wzięcia udziału i pomocy w zdobyciu nagrody w konkursie Bezpiecznie tu i tam z fundacji Orange. Pamiętajcie, że należy się zalogować i punkty za przejście kursu i zdobyte certyfikaty przekazać na Szkołę Podstawową w Bartach. Szkołę wybieramy podczas rejestracji profilu. 
  https://fundacja.orange.pl/kurs/
  Aby obejrzeć krótki filmik jak poruszać się po kursie, należy kliknąć na link przewodnik. W razie problemów można zgłosić się do pana Jana Wiosny, służy on pomocą.

  Projekt trwa do końca marca!!!

 • ,,Zdrowo jem, więcej wiem”
  22.03.2017

  Klasa II z wychowawczynią p. Marią Pawlicką i klasa III z wychowawczynią p. Elżbietą Dębińską utworzyły zespół ,,Barciańskie witaminki”, który realizuje zadania z projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem”.


  Za realizację zadań z etapu jesiennego ,,Barciańskie witaminki” uzyskały 1101 punktów i zajęły 26 miejsce spośród ponad 900 zespołów z całej Polski. W lutym i marcu realizowane były zadania z etapu zimowego dotyczące wody.


  Uczniowie kl. II biorący udział w projekcie wraz z p. M. Pawlicką przygotowali warzywne kukiełki, które wykorzystali do inscenizacji wiersza Juliana Tuwima pt. ,,Warzywa”. Klasa III z p. E. Dębińską przygotowała opaski na głowę z rysunkami warzyw i wykorzystała je do zabawy ruchowej ,,Urodziny marchewki”. Inscenizacja wiersza i zabawa ruchowa zostały zaprezentowane uczniom z klasy 0 i I . Wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i świetnie się bawiły. Uwieczniono to na filmiku i zdjęciach, które zostaną zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły. 
  Uczniowie z pomocą rodziców wykonali przepiękne kolorowe maskotki o nazwie: Wodolubki, które można oglądać na wystawie zorganizowanej na szkolnym korytarzu.
  Aby uświadomić wszystkim, jak ogromne znaczenie ma woda na rozwój przyrody i środowiska, dzieci na zajęciach przygotowały ,,magiczny strumień” na pustyni.
  W ramach promocji uczniowie klasy II i III obejrzeli prezentację przygotowaną przez p. E. Dębińską i p. M. Pawlicką pod hasłem ,,Młody hydrolog”. Prezentacja składała się z 4 części:
  1) Woda to życie
  2) Jakość naszych wód
  3) Jak wykorzystujemy wodę?
  4) Chrońmy i oszczędzajmy wodę
  a następnie zagrali w grupach 5-osobowych w grę planszową ,,Młody hydrolog”.
  Ważną sprawą okazało się czytanie etykiet na butelkach z wodą i napojami., Dzieci doszły do wniosku, że lepiej pić wodę niż słodkie napoje.

   

 • Witamy wiosnę.
  21.03.2017

  Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy wesoło i kolorowo.

  Każda klasa wykonała tradycyjną Marzannę, z którą powędrowaliśmy przez naszą wieś. Spacer zakończyliśmy przy ognisku z pysznymi kiełbaskami.

 • OTWP Iława
  09.03.2017

  W powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom", które odbyły się 9.03.2017r. w Iławie uczestniczyli Bartek Kroczak i Maks Szymański pod opieką p. Marii Pawlickiej.
  Po części pisemnej do eliminacji ustnych (uzyskując najwyższy wynik) przeszedł Bartek Kroczak. Wykazał się dużą wiedzą i zajął I miejsce w grupie szkół podstawowych. Gratulacje! 
  W nagrodę otrzymał dyplom oraz słuchawki. Bartek będzie reprezentował powiat iławski na eliminacjach wojewódzkich.

 • Dzień Kobiet
  08.03.2017

  Dnia 8 marca odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Tego dnia wszystkie kobiety mogły poczuć się wyjątkowo. Były kwiaty, a uczniowie kl. VI - Maks Szymański, Fabian Sadowski, Mateusz Burliński, Bartosz Kroczak, Łukasz Krajnik i Michał Kacprzyk pod okiem Janusza Kroczaka przygotowali przedstawienie na ten wspaniały dzień. Po reakcji publiczności można uznać przedstawienie za udane, jednak wszystko co dobre szybko się kończy... i czekamy na kolejny DAY KOBIET za rok.

 • OTWP
  01.03.2017

  1.03.2017r. w Zalewie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klasy VI. Uzyskali bardzo dobre wyniki i zajęli;

  I miejsce Bartek Kroczak,

  II miejsce Maksymilian Szymański,

  III miejsce Zuzanna Mędrzycka.

  Gratulacje! W nagrodę otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Bartek Kroczak i Maks Szymański będą reprezentować gminę Zalewo w powiatowym etapie OTWP w Iławie.

 • Basen

  Wyjazd na basen w Morągu.