Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary- Malewskiej w Bartach

 

Nawigacja

Poniedziałek 25.09.2017

Poniedziałek 25.09.2017

Mapa

liczba odwiedzin: 194313
 • Finał OTWP

  26.04.2017roku w Szczytnie  odbył się 40 finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom". Powiat iławski reprezentował uczeń naszej szkoły Bartek Kroczak. W nagrodę otrzymał piękny album.

 • Spotkanie z poezją

  W Szkolnym Konkursie Recytatorskim wzięło udział piętnaścioro uczniów.                      

  Repertuar był różnorodny, ale jak zwykle wśród autorów królował Julian Tuwim.

  Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: I – III i IV – VI.

  Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja złożona z pań: J. Goździalskiej, E. Dębińskiej i B. Piechotki. Interpretacja wiersza i ogólny wyraz artystyczny to kryteria oceny występu młodych recytatorów, które pozwoliły wyłonić najlepszych.

   

   

   

  Klasy I –III                                                                        Klasy IV - VI

  Zuzanna Ceran                                                                    Bartek Kroczak

  Przemysław Raszkowski                                                    Zuzanna Mędrzycka

  Kinga Arciszewska                                                             Ewa Kacprzyk

   

  Artystom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w konkursie międzyszkolnym.

   

   

   

 • Konkurs wiedzy przyrodniczej.

  Uczestnicy Konkursu wiedzy przyrodniczej reprezentowali naszą szkołę na etapie powiatowym. Będą reprezentowali nas na etapie ogólnopolskim. Gratulujemy.

 • Życzenia

 • Zapisy

  smileySzanowni  Państwosmiley

  Uprzejmie informujemy, że w  dniach 19- 28 kwietnia 2017r.  w godz.  800 -1400 odbędą się zapisy dzieci

  pięcio- i sześcioletnich  do klasy „0”. Chęć uczęszczania i zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego w Bartach rodzice mogą dokonać  telefonicznie (nr. Tel. 089-758-40-54)

  lub mailowo na adres szkola.barty@vp.pl w w/w terminie.

  Oferujemy :

  • zajęcia informatyczne dwa razy w tygodniu;
  • bezpłatnie język angielski dwa razy w tygodniu;
  • opiekę logopedyczną.
  • zapewniamy ciągłą opiekę wychowawczo- dydaktyczną jak również opiekę w czasie przyjazdu i odjazdu dziecka do szkoły;
  • korzystanie z dożywiania;
  • przyjazną, miłą i koleżeńską atmosferę w czasie pobytu dziecka w przedszkolu, indywidualne podejście, zadania i polecenia na zajęciach dostosowane są do potrzeb, możliwości i zainteresowań dzieci;
  • kolorowa, bezpieczna i przyjazna sala, wyposażona w nowoczesne, multimedialne sprzęty.
 • Projekt Fundacji Orange

  Drodzy rodzice, zapraszam do wzięcia udziału i pomocy w zdobyciu nagrody w konkursie Bezpiecznie tu i tam z fundacji Orange. Pamiętajcie, że należy się zalogować i punkty za przejście kursu i zdobyte certyfikaty przekazać na Szkołę Podstawową w Bartach. Szkołę wybieramy podczas rejestracji profilu. 
  https://fundacja.orange.pl/kurs/
  Aby obejrzeć krótki filmik jak poruszać się po kursie, należy kliknąć na link przewodnik. W razie problemów można zgłosić się do pana Jana Wiosny, służy on pomocą.

  Projekt trwa do końca marca!!!

 • ,,Zdrowo jem, więcej wiem”
  22.03.2017

  Klasa II z wychowawczynią p. Marią Pawlicką i klasa III z wychowawczynią p. Elżbietą Dębińską utworzyły zespół ,,Barciańskie witaminki”, który realizuje zadania z projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem”.


  Za realizację zadań z etapu jesiennego ,,Barciańskie witaminki” uzyskały 1101 punktów i zajęły 26 miejsce spośród ponad 900 zespołów z całej Polski. W lutym i marcu realizowane były zadania z etapu zimowego dotyczące wody.


  Uczniowie kl. II biorący udział w projekcie wraz z p. M. Pawlicką przygotowali warzywne kukiełki, które wykorzystali do inscenizacji wiersza Juliana Tuwima pt. ,,Warzywa”. Klasa III z p. E. Dębińską przygotowała opaski na głowę z rysunkami warzyw i wykorzystała je do zabawy ruchowej ,,Urodziny marchewki”. Inscenizacja wiersza i zabawa ruchowa zostały zaprezentowane uczniom z klasy 0 i I . Wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i świetnie się bawiły. Uwieczniono to na filmiku i zdjęciach, które zostaną zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły. 
  Uczniowie z pomocą rodziców wykonali przepiękne kolorowe maskotki o nazwie: Wodolubki, które można oglądać na wystawie zorganizowanej na szkolnym korytarzu.
  Aby uświadomić wszystkim, jak ogromne znaczenie ma woda na rozwój przyrody i środowiska, dzieci na zajęciach przygotowały ,,magiczny strumień” na pustyni.
  W ramach promocji uczniowie klasy II i III obejrzeli prezentację przygotowaną przez p. E. Dębińską i p. M. Pawlicką pod hasłem ,,Młody hydrolog”. Prezentacja składała się z 4 części:
  1) Woda to życie
  2) Jakość naszych wód
  3) Jak wykorzystujemy wodę?
  4) Chrońmy i oszczędzajmy wodę
  a następnie zagrali w grupach 5-osobowych w grę planszową ,,Młody hydrolog”.
  Ważną sprawą okazało się czytanie etykiet na butelkach z wodą i napojami., Dzieci doszły do wniosku, że lepiej pić wodę niż słodkie napoje.

   

 • Witamy wiosnę.
  21.03.2017

  Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy wesoło i kolorowo.

  Każda klasa wykonała tradycyjną Marzannę, z którą powędrowaliśmy przez naszą wieś. Spacer zakończyliśmy przy ognisku z pysznymi kiełbaskami.

 • OTWP Iława
  09.03.2017

  W powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom", które odbyły się 9.03.2017r. w Iławie uczestniczyli Bartek Kroczak i Maks Szymański pod opieką p. Marii Pawlickiej.
  Po części pisemnej do eliminacji ustnych (uzyskując najwyższy wynik) przeszedł Bartek Kroczak. Wykazał się dużą wiedzą i zajął I miejsce w grupie szkół podstawowych. Gratulacje! 
  W nagrodę otrzymał dyplom oraz słuchawki. Bartek będzie reprezentował powiat iławski na eliminacjach wojewódzkich.

 • Dzień Kobiet
  08.03.2017

  Dnia 8 marca odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Tego dnia wszystkie kobiety mogły poczuć się wyjątkowo. Były kwiaty, a uczniowie kl. VI - Maks Szymański, Fabian Sadowski, Mateusz Burliński, Bartosz Kroczak, Łukasz Krajnik i Michał Kacprzyk pod okiem Janusza Kroczaka przygotowali przedstawienie na ten wspaniały dzień. Po reakcji publiczności można uznać przedstawienie za udane, jednak wszystko co dobre szybko się kończy... i czekamy na kolejny DAY KOBIET za rok.

 • OTWP
  01.03.2017

  1.03.2017r. w Zalewie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klasy VI. Uzyskali bardzo dobre wyniki i zajęli;

  I miejsce Bartek Kroczak,

  II miejsce Maksymilian Szymański,

  III miejsce Zuzanna Mędrzycka.

  Gratulacje! W nagrodę otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Bartek Kroczak i Maks Szymański będą reprezentować gminę Zalewo w powiatowym etapie OTWP w Iławie.

 • Basen

  Wyjazd na basen w Morągu. 

 • Bal choinkowy.

  Zaczęliśmy ferie tanecznym krokiem. Podczas balu choinkowego oprócz pląsów przy ulubionych przebojach były konkursy, słodki poczęstunek oraz wyczekiwany gość w postaci św. Mikołaja. Bawiliśmy się świetnie.
  W wesołym nastroju udaliśmy się do domów. I mamy dwa tygodnie laby!!!
  Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

 • Bezpiecznie z policją!

  We wtorek, 17 stycznia dowiedzieliśmy się jak bezpieczne zachowywać się podczas zimowych zabaw. Opowiedzieli o tym panowie z posterunku policji w Zalewie, panowie Marcin Pakieła oraz Mariusz Skonieczny. Starsi uczniowie dowiedzieli się również o konsekwencjach nieprzemyślanych żartów i zachowań. Dzieci chętnie zadawały pytania i rozmawiały z policjantami.

 • Kochani dziadkowie!

  W poniedziałek 16 stycznia gościliśmy w szkole nasze babcie i dziadków. Piosenkami i wierszami okazaliśmy Im nasza miłość z okazji ich święta. Po prezentacji klas 0- III był czas na tańce, zabawy oraz pyszne ciasto i kawę. A wszystko to za sprawą pań: Brygidy Piechotki, Elżbiety Dębińskiej, Marii Pawlickiej i Elżbiety Jurkiewicz.

 • WOŚP

  Nasza szkoła też wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
  Siema!!!

 • Choinka

  Zapraszamy na bal choinkowy, który odbędzie się w sobotę, 21 I 2017r. o godzinie 10 w naszej szkole.

  Kurs autokaru dowożącego:

  Dajny- 9:10

  Sadławki- 9:10

  Bajdy- 9:15

  Bądki- 9:35

  Girgajny- 9:40.

 • Jasełka

  Corocznym obyczajem, przed świętami Bożego Narodzenia, dzieci naszej szkoły prezentują swe talenty aktorskie wystawiając dla rodziców i swoich kolegów Jasełka.

  Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszających scen i pięknych kolęd w wykonaniu chóru Mikołajków, a wszystko to pod czujnym okiem pani reżyser Elżbiety Jurkiewicz.

  Po Jasełkach rodzice spotkali się z wychowawcami klas.

 • Piernikowo

  Zapachniało świętami w naszej szkole.
  A to za sprawą aromatu min goździków, cynamonu, imbiru w piernikach. Przez cały dzień wałkowaliśmy, wykrawaliśmy i piekliśmy pierniki. Kilka nawet udało nam się polukrować. Wszystko to za sprawą pana Jana Wiosny, który czuwał nad dziećmi. 
  Zajęcie takie bardzo nam się podobało. Było pracowicie ale wesoło....

 • Być mistrzem w pięknym czytaniu!

  Kierując się szczytnym celem wspólnego głośnego czytania i odkrywania przyjemności w czytaniu książek, zorganizowaliśmy Szkolny Konkurs Pięknego Czytania.

  Zgłosiło się dwanaścioro uczestników. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach: uczniowie młodsi – kl. II i III oraz uczniowie starsi – kl. IV – VI. W pierwszym etapie konkursu komisja w składzie:

  J. Goździalska – op. biblioteki, M. Pawlicka i E. Dębińska, oceniała płynność, dykcję i wyrazistość przygotowanych przez uczniów fragmentów. W drugim sprawdzianie liczyła się też interpretacja losowo wybranego tekstu.

  Miło nam zakomunikować, że Mistrzem Pięknego Czytania został Fabian Waszajło z kl.VI,

  a Młodszym Mistrzem – Zuzanna Ceran z kl.III. Gratulujemy!

  Dekoracji dokonała dyrektor szkoły, p. Dorota Skorupska, która też obdarowała przejętych uczestników słodkim upominkiem.