Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary- Malewskiej w Bartach

 

Nawigacja

Poniedziałek 19.02.2018

Poniedziałek 19.02.2018

Mapa

liczba odwiedzin: 218707
 • W środę 20 września o godzinie 15:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. 
  Zapraszamy.

 • Nowy Rok Szkolny.

  4 września stawiliśmy się w szkole wypoczęci i szczęśliwi. Pomimo końca wakacji, znowu spotkaliśmy swoich kolegów i nauczycieli. Rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2017/18.

  Uczniom życzymy samych sukcesów w nauce, nauczycielom cierpliwości i satysfakcji z pracy.

 • Autokar

  Kursy autobusu w dni nauki szkolnej:

  Dowóz:

  Dajny- 700

  Bajdy/ Sadławki- 707

  Bądki- 730

  Girgajny- 745

  Odwozy:

  Poniedziałek- 1150, 1435

  Wtorek- piątek- 1435.

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego

  Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018r.

  dnia 4 września 2017r o godzinie 900- msza święta w kościele w Zalewie,

  godzina 1000- uroczysty apel w naszej szkole. 

  Kursy autobusu w dniu 4 września:

  800- Dajny

  805- Bajdy

  830- Bądki

  835- Barty

  845- Girgajny

   

   

 • Koniec Roku Szkolnego

  23 czerwca 2017 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. W tym roku, nietypowo, ponieważ nie żegnaliśmy absolwentów szkoły. Uczniowie klasy VI będą kontynuowali naukę w klasie VII naszej szkoły. Nagrodziliśmy uczniów z najlepszymi wynikami w nauce. ,,czerwone paski" w klasach IV-VI otrzymali: Zuzanna Mędrzycka, Bartosz Kroczak, Anita Kochańska, Nadia Drumińska, Ewa Kacprzyk. Bez wyróżnienia, ale z wysoką średnią klasę ukończyli również Fabian Waszajło, Bartosz Tarapata i Maksymilain Szymański. W klasach I-III wyróżnienia otrzymali: Kinga Arciszewska, Przemek Raszkowski, Igor Mysiakowski, Oliwia Gołoś, Daria Chodań, Zuzia Ceran, Tomek Graw, Szymon Tarapata, Karolina Olender, Filip Marchlewicz, Iga Drębkowska, Kuba Kalman, Julia Wieliczko, Szymon Arnista, Kornelia Bąk, Mateusz Owsiany, Patrycja Jaros, Maja Wiśniewska. Dzieciakom i ich rodzicom gratulujemy. Wręczone zostały również nagrody za wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie matematycznym Kangur, a także odznaki wzorowego ekologa i medale dla najlepszych sportowców. Nagrodę mistrza ortografii otrzymała Zuzanna Mędrzycka z klasy VI. Bartosz Kroczak otrzymał nagrodę Burmistrza Zalewa za wysokie osiągnięcia w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom". Wszystkim serdecznie gratulujemy promocji do klas następnych i życzymy danych i bezpiecznych wakacji.

 • Zakończenie roku.

  I już za chwilę wakacje!!!

  Jutro 23 czerwca zapraszamy na msze św. o godzinie 9:00 oraz na zakończenie roku szkolnego w naszej szkole o godzinie 10:00. Autokar w tym dniu kursuje:

  Dajny: 8:15

  Bądki: 8:35

  Barty 8:40

  Girgajny 8:45.

 • Konkurs w Dobrzykach.

  Konkurs przyrodniczy kl. III w Dobrzykach pod hasłem ,,Pszczoły i inne zapylacze’’ odbył się 7.06.2017r. Klasę III reprezentowali Kinga Arciszewska, Igor Mysiakowski, Przemek Raszkowski. Drużyna wykazała się bardzo dużą wiedzą o pszczołach i zajęła III miejsce. Zawodników dopingowali również ich koledzy z klasy II.

 • Jesteśmy mistrzami!

  W środę 30 maja gościliśmy w Zespole Szkół w Dobrzykach.                                     

   Zorganizowany przez gospodarzy czwórbój lekkoatletyczny zgromadził kwiat najlepiej wysportowanych uczniów  klas IV – VI z terenu naszej gminy.                                          

  Nagrodą był puchar ufundowany przez Burmistrza Zalewa, pana Marka Żylińskiego.

  Naszą szkołę reprezentowali: Zuzia Mędrzycka, Angelika Walewander, Anita Kochańska, Wiktoria Lasek, Szymon Jabłoński, Maks Szymański, Fabian Waszajło i Adrian Czupryn.

  Rozgrywki polegały na przeprowadzeniu czterech konkurencji lekkoatletycznych:

  - Bieg na 60 metrów.

  - Rzut piłką palantową.

  - Skok w dal.

  - Bieg na 600 metrów (dziewczęta), 800 metrów (chłopcy).

  Zawodnicy startowali we wszystkich konkurencjach.

  Po zakończeniu sprawdzianów wyniki każdego zawodnika przeliczano na punkty

  wg tabel lekkoatletycznych. Osiągnięcia poszczególnych zawodników dodano do siebie.

  Na sukces zespołu składa się 5 najwyższych wyników.

   

  Z dumą informujemy, że reprezentacja chłopców z naszej szkoły, przygotowana przez nauczyciela wuefu, pana Pawła Romaszko, okazała się najlepsza i zdobyła puchar.

  Na pochwałę zasługują również dziewczęta, które w swojej kategorii zajęły II miejsce.

   

  Szczególne gratulacje należą się Szymonowi Jabłońskiemu, który swoimi świetnymi wynikami zasłużył na tytuł Najlepszego Zawodnika.

   

  Dyrekcji ZS w Dobrzykach oraz organizatorom turnieju dziękujemy za zaproszenie i miłą gościnę, konkurentom – za sportową rywalizację.                                                              

   Mistrzom i ich trenerowi – serdecznie gratulujemy!

 • Jem owoce...

  Drużyna ,,Przedszkolaków" oraz  ,,Uczniaków"(kl.I-III) wzięła udział w VI edycji imprezy sportowej pod hasłem ,,Jem owoce, piję mleko - w życiu zajdę daleko", która odbyła się 26.05.2017roku w Olsztynie. Drużyny przygotowane przez p. Pawła Romaszko startowały w następujących konkurencjach: ,,Sztafeta ogórkowa", ,,Kelnerzy", ,,Unihokej jabłkowy", ,,Toczenie jabłek" oraz ,,Lody owocowo-warzywne". Na ponad 50 startujących drużyn ,,Uczniaki" zajęły II miejsce w swojej kategorii, a ,,Przedszkolaki" VIII miejsce. W trakcie imprezy odbył się konkurs dla uczniów kl. IV ,,Linowy siłacz". Kuba Chodań zajął III miejsce, a Nadia Drumińska IX miejsce. Gratulujemy wszystkim zawodnikom! Każdy z nich otrzymał atrakcyjne nagrody m. in. sprzęt sportowy i elektroniczny. Oprócz konkurencji sportowych na uczestników czekały liczne atrakcje: jazda konna, gokarty, występ dziecięcego teatru konnego, ul demonstracyjny z żywymi pszczołami, pokaz maszyn wojskowych, rajd ,,traktorem do szkoły" i inne.

 • 15 maja – Niezapominajki pomagają pamiętać!
  15.05.2017

  15 maja – Niezapominajki pomagają pamiętać!

  Dzień Polskiej Niezapominajki to zachęta do budowania silnych więzi z otoczeniem. Przypomina o szacunku, jaki powinniśmy żywić do przyrody „małej” i „wielkiej” Ojczyzny.

  Nigdy nie zapominajmy o tym, o czym warto pamiętać – o ważnych chwilach w życiu, a także o tych wszystkich, którzy są nam bliscy – drodzy, kochani…

 • Dla walczących z „bykami” – Toruń
  12.05.2017

  12 maja w Zespole Szkół w Zalewie odbyła się VII edycja Gminnego Dyktanda

  „O pióro Burmistrza Zalewa”. Szkołę reprezentowali Bartek Kroczak, Bartek Tarapata

  i Zuzia Mędrzycka, która w kategorii szkół podstawowych zajęła II miejsce. Wiwat, Zuzia!

  Z inicjatywy Burmistrza Zalewa, pana Marka Żylińskiego, wszyscy uczestnicy gminnego konkursu i ich opiekunowie zostali zaproszeni na wycieczkę do Torunia.

  Organizację wyprawy  z przyjemnością wzięła na siebie Dyrektor Szkoły Podstawowej

  w Bartach, pani Dorota Skorupska. Przygotowała bardzo atrakcyjny plan, który zrealizowała,

  dostarczając uczestnikom wielu wrażeń.

  Najpierw Bunkier Wisła – najnowsza atrakcja turystyczna, symulator nalotu bombowego na miasto. Twórcy zadbali o realizm i mocne uderzenie w bębenki uszne.

  Zwiedzający wykazali się mocnymi nerwami.

  Spacer z przewodnikiem po Starówce to oddychanie prawdziwym gotykiem – Krzywa Wieża – Flisak – Ratusz miejski – Dwór Artusa – Baszta Koci Łeb i kamieniczki. A wszystko okraszone barwnymi opowieściami wszystkowiedzącego człowieka. Znakomity przykład pasji. Tylko naśladować!

  Dom Legend Toruńskich – połączenie interaktywnego muzeum i teatru.                                 

   Miejsce, które pozwala przenieść się w świat legend o mieście i jego historii oraz wcielić się w postać z epoki.

  Wizyta w staromiejskim Planetarium – to czas relaksu. Nic nie działa na nas równie zniewalająco, jak nieboskłon usiany gwiazdami. Ale przy okazji trochę edukacji.

  Sala Geodium to dodatkowa atrakcja – interaktywna wystawa opowiadająca wszystko o Ziemi jako planecie – łączy edukację ze świetną zabawą.

  McDonald`s – był koniecznym dopełnieniem wrażeń i uzupełnieniem sił witalnych potrzebnych na drogę powrotną. Co za dzień! Dziękujemy!

 • Dzień Dziecka w Zalewie.

  Godziny kursu autokaru w sobotę 3 czerwca 2017r. na Żeglarski Dzień Dziecka w Zalewie:
  9:30- Girgajny
  9:35- Barty
  9:40- Bądki
  9:55- Dajny

 • Wycieczka Olsztyn.

  Poniedziałek w Olsztynie spędziliśmy bardzo aktywnie i znakomicie się bawiliśmy. Okazją stała się wyprawa  przygotowana dla uczniów klas IV-VI przez p. Jana Wiosnę.

  Zaczęliśmy naukowo – od projekcji dydaktycznej w Planetarium pt. „Nasz Wszechświat”.

  Następnie spacerkiem udaliśmy się na zabawę w „uciekanie z pokoju” czyli Escape room.

  Gra pełna różnego typu zagadek i łamigłówek w niesamowitych dekoracjach na długo pozostanie w naszej pamięci.

  Po tych wrażeniach dobrze było się rozluźnić i rozciągnąć w Parku Trampolin. Pod czujną opieką instruktora i przy pomocy sympatycznego ratownika baseny z gąbką pochłonęły hektolitry naszego potu.

  Po takich przeżyciach zrozumiała wydaje się wizyta w McDonalds. Tylko solidna porcja łasowania mogła nas postawić na nogi. I tak się stało!

 • Przyrodnicy
  25.05.2017

  25 maja w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie odbył się finał konkursu pod hasłem „Aleje drzew i ich mieszkańcy”. Finaliści konkursu to najlepsi spośród 400 uczniów startujących w I etapie, który był w styczniu. Miło nam zakomunikować, że znaleźliśmy się wśród 10 najlepszych szkół podstawowych  z terenu dwóch województw - warmińsko -mazurskiego i pomorskiego.    Nasi uczniowie: Zuzanna Mędrzycka, Anita Kochańska, Maksymilian Szymański, Fabian Waszajło i Hubert Jaros, przygotowani przez n-lkę przyrody, panią Dorotę Skorupską poddali się sprawdzianowi z rozpoznawania gatunków drzew oraz organizmów z nimi związanych       i poszło im znakomicie. Serdeczne gratulacje!

  Laureatów oraz szkoły obdarowano nagrodami dofinansowanymi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 • Piknik!!!

   Szkoła Podstawowa w Bartach zaprasza

  wszystkich mieszkańców

  na Piknik z okazji Dnia Rodziny

  który odbędzie się 01 czerwca 2017r.

  od godziny 900 w naszej szkole. 

  W programie m. in.:

  - prezentacje artystyczne;

  - stoiska kosmetyczne

  - konkursy

  - i wiele innych atrakcji.

  Wskazany dobry humor!!!

   

   

    

   

   

 • Konkurs.

  Gminny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie
  Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

  Dnia 19 maja 2017r.  (piątek) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który odbył się w ZS w Zalewie. Jego uczestnikami byli uczniowie z klas IV-VI ze Szkół Podstawowych w Bartach (Zuzanna Mędrzycka i Fabian Sadowski), Borecznie (Agata Mariańska i Agata Janicka), Dobrzykach (Aleksandra Kupczyńska  i Amelia Krzemińska)  oraz Zalewie (Amelia Taraszkiewicz i Julia Szuba).

  Tym razem, w ramach integracji,  uczniowie walczyli w parach mieszanych (w każdej parze uczniowie z dwóch różnych szkół). Rywalizowali oni w ośmiu konkurencjach, m.in. błędy w tekście, rozpoznawanie  miejsc i budowli ze slajdów, łączenie w pary słynnych naukowców i ich wynalazki czy kolorowanie flag. Wszystkie dotyczyły elementów wiedzy o kulturze, geografii i historii Zjednoczonego Królestwa. Uczniowie współpracowali intensywnie, a poziom ich wiedzy był bardzo wysoki.  W związku z tym, że celem konkursu było sprawdzenie wiedzy oraz integracja uczniów wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia i nagrody.

  Brawo, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 • Wywiadówka.

  Szanowni rodzice, we wtorek 23 maja od godziny 13:30 odbędzie się zebranie.

  Plan:

  1. Przedstawienie kukiełkowe dla rodziców.

  2. Piosenki dla mamy.

  3. Wywiadówki w klasach.

  Zapraszamy.

 • Przyrodniczo i patriotycznie!

  „Milsze jest człowiekowi jedno drzewo, które sam zasadził, niż cały ogród przez innych zasadzony”. Idąc za głosem tej mądrej myśli, postanowiliśmy czynnie uczcić tegoroczne obchody Dni Ziemi. Aby pozyskać sadzonki, zebraliśmy wiele kilogramów makulatury.

  Nad przebiegiem zbiórki, dostarczeniem do punktu wymiany na drzewka i przywiezieniem  sadzonek do szkoły czuwali panowie, Paweł Romaszko i Andrzej Szramowski i za to bardzo dziękujemy.

  Drzewo jako największa roślina na Ziemi najskuteczniej produkuje tlen i pochłania dwutlenek węgla, odgrywa niezastąpioną rolę w życiu człowieka. Każdy uczeń naszej szkoły, od klasy „O” do szóstej,  przyczynił się do wzbogacenia życia na naszej planecie osobiście zasadzając drzewko. Największe emocje towarzyszyły najmłodszym. Dzięki opiece przyrodniczki, pani Doroty Skorupskiej i wychowawców, wszystkie roślinki znalazły odpowiednie dla nich warunki. Majowy deszcz je obficie podlewa, więc niech szybko rosną ku naszej radości.

   

  Po spełnieniu obowiązku wobec Ziemi zebraliśmy się na apelu, aby podsumować akcję.

  Spotkanie było też zapowiedzią Majowych Świąt, których jest wyjątkowo dużo: od patriotycznych, związanych z historią, przez Dzień Niezapominajki aż po Dzień Mamy.

 • Konkurs czytelniczy.

  Drużyna z klas I-III w składzie: Patrycja Jaros, Szymon Arnista, Karolina Olender, Filip Marchlewicz, Kinga Arciszewska i Igor Mysiakowski wzięła udział w gminnym konkursie czytelniczym pod hasłem ,,Czy znasz baśnie polskie?", który odbył się 27.04.2017roku w Zalewie. Uczestnicy poznali wybrane baśnie i rozwiązywali zadania związane z ich treścią. Przedstawili także inscenizację baśni ,,Szewczyk Dratewka" w formie teatrzyku kukiełkowego. Kukiełki przygotowały dzieci z rodzicami. Drużyna wykazała się bardzo dobrą znajomością baśni i zajęła I miejsce w konkursie. Gratulujemy!

 • Zdrowo jem, więc wiem!!!

  W wiosennym etapie projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” uczniowie z kl. II i III wzięli udział w  lekcji w-f pod hasłem „Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej Planety”.  Następnie z pomocą pań: E. Dębińskiej i M. Pawlickiej spisali zasady gry, przygotowali boisko,  wybrali 2 drużyny i zagrali w Cztery ognie . Gra bardzo się podobała.  Na gazetce szkolnej uczniowie umieścili opis tej gry, aby wszyscy  mogli się zapoznać z jej zasadami. Jednym z zadań tego etapu była uprawa ziół w klasowym ogródku.   Uczniowie do uprawy wybrali: majeranek, tymianek, cząber, melisę, rzeżuchę i szczypior.  Wybrani uczniowie podlewali rośliny, obserwowali, a następnie zapisywali obserwacje w specjalnym dzienniczku. Największym zainteresowaniem cieszyła się hodowla rzeżuchy. Każde dziecko miało swój pojemnik z posianą rzeżuchą.  Przed Wielkanocą każdy zabrał swoją rzeżuchę do domu i udekorował nią świąteczny stół. Na  spotkaniu w szkole rodzice otrzymali ulotki i  wzięli udział w krótkiej prelekcji na temat: Wychowanie fizyczne- ważna lekcja.