Środa 23.08.2017

Projekt English in Action

Podsumowanie projektu

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bartach przez ostatnie kilkanaście miesięcy realizowali projekt English in Action, podczas którego w nietypowy sposób uczyli się języka angielskiego. Na zajęciach językowych i komputerowych młodzi aktorzy nagrali scenki rodzajowe, przedstawienia Królewna Śnieżka i Czerwony Kapturek, przygotowali prezentacje multimedialne o sobie, o szkole oraz z wycieczki do miasteczka westernowego koło Grudziądza, a także uczestniczyli w grze terenowej i licznych konkursach. Wszystkie scenki, przedstawienia i prezentacje są w języku angielskim, więc uczniowie musieli wykazać się pomysłowością, zaradnością i umiejętnością współpracy w grupie podczas tworzenia scenariuszy, tłumaczenia oraz montowania filmów i prezentacji. Wizyta native speaker’ów z USA, przyczyniła się do przełamania oporu przed mówieniem w języku obcym , uczniowie poznali życie codzienne i kulturę swoich anglojęzycznych kolegów.

Fundusze na realizacje projektu , pozyskano w konkursie Small Grants 2012 realizowanym w ramach Programu Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności English Teaching, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida. środki te pozwoliły na na wyposażenie biblioteczki anglojęzycznej w podręczniki, książki i gry planszowe do nauki języka angielskiego. Zakupiono również kamerę ,mikrofony, rekwizyty oraz materiały potrzebne do przygotowania scenografii i strojów.

Fotorelacja z przedstawiania >>>

Kliknij tu żeby zobaczyć film z przedstawieniem.