liczba odwiedzin: 202546

Projekt English in Action

Wizyta w bibliotece miejskiej

W czwartek 7 listopada 2012r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie zorganizowała spotkanie z cyklu Cała Polska Czyta Dzieciom  - po angielsku. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu English in Action, którego uczestnikami są uczniowie klas III-V ze Szkoły Podstawowej w Bartach.

Zaproszeni goście,  Burmistrz Miasta i Gminy Zalewo pan Marek Żyliński oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Iwona Parzyszek, przeczytali baśń braci Grimm pod tytułem „Królewna Śnieżka”. Następnie nauczycielki z Zespołu Szkół w Zalewie pani Julita Sobolewska i pani Ewa Balkowska przeczytały tę samą baśń w języku angielskim oraz sprawdziły czy słuchacze zapamiętali jakieś nowe słówkaJ.Uczniowie posilili się również „ niezatrutymi” jabłkami, którymipoczestowała ichPani Iwona Parzyszek.

Po wizycie w bibliotece pan Burmistrz i pani Przewodnicząca Rady zaprosili uczniów na wycieczkę po urzędzie gminy. Uczniowie mieli okazję zasiąść w sali sesyjnej oraz wzięli udział w sesj zdjęciowej pt „ W fotelu pana Burmistrza”. Po krótkiej wycieczce wszyscy wrócili do biblioteki, gdzie czekało na nich nowe zadanie- krzyżówka dotycząca wcześniej wysłuchanej bajki.

FOTKI