liczba odwiedzin: 202532

Na początek – 30 lat!

We wrześniu przypada Dzień Patrona. W tym roku miał być szczególny, bo właśnie mija 30 lat od uroczystości wręczenia szkole sztandaru i nadania imienia Marii Zientary – Malewskiej.

Tradycyjnie w ramach przygotowań przypomnieliśmy  twórczość „warmińskiej Konopnickiej”. Efektem stały się prace plastyczne wykonane przez uczniów pod opieką Elżbiety Dębińskiej. Laureatkami konkursu z wiedzy o życiu patronki szkoły przeprowadzonego przez Jadwigę Goździalską zostały: Kamila Kaliszewska, Zuzanna Mędrzycka, Wiktoria Semrau, Justyna Skorupska, Wiktoria Bednarczyk i Marta Kawecka.

Tę świąteczną rocznicę postanowiliśmy połączyć z powitaniem jesieni – ulubionej pory roku poetki. Dary jesieni wspaniale przystroiły szkołę. Odświętnie ubrani uczniowie i „jarzębinowe dziewczęta” powitali przybyłych na uroczystość gości – przedstawicieli lokalnych władz i instytucji, absolwentów i przyjaciół szkoły. Dyrektor szkoły, Dorota Skorupska przypomniała dorobek trzech dekad działania placówki. W części artystycznej wystąpili uczniowie z kl. IV – VI, przedstawili jesienną impresję poetycko – muzyczną z wykorzystaniem poezji M. Zientary – Malewskiej. Dzięki paniom z Rady Rodziców mogliśmy podjąć gości poczęstunkiem w szkolnej kawiarence.

Na koniec życzyliśmy szkole i sobie następnych 30 lat!