Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary- Malewskiej w Bartach

 

Nawigacja

Środa 23.01.2019

Środa 23.01.2019

Mapa

liczba odwiedzin: 307166
 • Zabawa Choinkowa to szkolna tradycja zamykająca pierwszy semestr nauki i pracy.

  Jest to okazja do spotkania nas wszystkich – uczniów, rodziców i nauczycieli – przy muzyce                        

  i poczęstunku. Miło nam gościć również babcie i dziadków oraz absolwentów.

  Dla dzieci są konkursy, gry i zabawa. Dla dorosłych okazja do rozmowy, wspomnień, refleksji.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji uroczystości.

  Sympatycznemu panu „Mikołajowi” za radość dzieci.

                Panu Jankowi za oprawę muzyczną,                 

  a nam wszystkim za miłą, ciepłą atmosferę w to zimowe popołudnie.

  Dobrego odpoczynku podczas ferii!

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dnia 18 stycznia 2019 roku w Szkole podstawowej w Bartach odbyła sie uroczystoś z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na początku przybyli goście obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów z klasy VIII , VI i III.

  Następnie każdy z babć i dziadziusiów udał się do klasy na krótki występ artystyczny w wykonaniu swoich wnusiów  przy słodkim poczęstunku.

  Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 1

 • Dzień babci, choinka

  Szanowni państwo. 
  W związku z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku, sobota 19 stycznia jest dniem żałoby narodowej.

  Bal choinkowy z soboty, odbędzie się w piątek 18 stycznia 2019r od godziny 15.

  Rozkład dnia na piątek, 18 stycznia 2019r.:

  8:00- 12:00 lekcje.

  12:30 Dzień Babci i Dziadka dla klas 0- III.

  15:00- 18:30 bal choinkowy.

  Autokar w tym dniu kursuje:

  Przywóz dzieci na lekcje- zgodnie z tygodniowym rozkładem.

  godzina 11:50- odwóz klas IV-VII.

  ok. 14:30 autokar w miejscowościach z których dojeżdżają dzieci przywóz na choinkę

  18:30 odwóz do domu po balu choinkowym.

  Za zmiany przepraszamy.
  Szczegółowe informacje u wychowawców klas, oraz w sekretariacie szkoły.

 • Wesołych świąt!

  Wesołych świąt! - Obrazek 1

 • Jasełka

  Pora składania życzeń z okazji świąt Bożego Narodzenia zgromadziła całą społeczność szkolną na uroczystym przedstawieniu Jasełek. Pani dyrektor, Dorota Skorupska, zwracając się do nas wszystkich – uczniów, nauczycieli i licznie przybyłych rodziców -  życzyła radosnych, szczęśliwych i ciepłych chwil  w rodzinnym gronie oraz samych dobrych dni w nowym roku.

  Tegoroczne przedstawienie było bardzo pouczające. Uczniowie kl. VIII, z towarzyszeniem Ewy i Nadii z kl. VI oraz uczniowie kl. III,  w kilku dramatycznych scenkach pokazali, jak bardzo zmienił się nasz stosunek do tych najpiękniejszych świąt. Wszechobecna komercja, medialna wrzawa oraz nieradzenie sobie dorosłych z życiowymi problemami spowodowało spłycenie i rozmydlenie istoty cudu, który trwa od ponad dwóch tysięcy lat. Przykre, ale prawdziwe. Na szczęście niezbyt miłe życiowe prawdy, wygłaszane na przemian przez anioły i diabła, osładzał chór uroczymi kolędami.

  Piękne przedstawienie, pieczołowicie przygotowali i czuwali nad realizacją, dbając o scenografię, rekwizyty, stroje i muzykę – Brygida Piechotka i Jan Wiosna. Dziękujemy!

  Wesołych Swiąt!

  Jasełka - Obrazek 1

 • Urodziny Mickiewicza

  Idą Święta!  A w Wigilię świąt Bożego Narodzenia, 220 lat temu, przyszedł na świat Adam Mickiewicz.                                  

  Jeden z najważniejszych przedstawicieli romantyzmu i najwybitniejszych poetów polskich jest obecny w podręcznikach już od czwartej klasy. Poznajemy i analizujemy „Pana Tadeusza”, niektóre ballady, bajki i sonety. Podczas uroczystego, urodzinowego spotkania czytaliśmy fragmenty tych dzieł.            

  W ten sposób oddaliśmy hołd naszemu wieszczowi narodowemu.

  Urodziny Mickiewicza - Obrazek 1

 • Dobrocin

  Nie opadły emocje po wycieczce do teatru, a już następnego dnia czekał na ósmoklasistów następny wyjazd. Wraz z wychowawcą Janem Wiosną, wyjechali do Dobrocina, aby poznać Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego.

  Szkoła bardzo nam się podobała. Mieliśmy możliwość wcielić się w rolę uczniów techników i spróbować swoich możliwości jako weterynarz, robiąc zastrzyki czy podłączając kroplówkę i zakładać szwy na przeciętą skórę... banana. Sprawdziliśmy się również w roli kierowcy samochodu i traktora. W pracowni gastronomicznej, spróbowaliśmy pyszności przygotowanych przez uczniów.

  Dobrocin - Obrazek 1

 • Wycieczka
  10.12.2018

  Tym razem pan Jan Wiosna- pomysłodawca i realizator -  zabrał nas na wyprawę do Elbląga.

  Zaczęliśmy od sprawdzianu formy w Parku Trampolin. Było ostro!

  Po ochłonięciu i uzupełnieniu płynów udaliśmy się na spacer po pięknej i ogromnej elbląskiej Starówce. Odnowione kamieniczki robią wrażenie a świąteczny wystrój dodaje uroku wyjątkowym uliczkom. Lekko zziębnięci zeszliśmy do portu i… o dziwo! Byliśmy świadkami otwarcia zwodzonego mostu a następnie cumowania rzecznego statku z turystami!

  W prawdziwie świąteczną atmosferę wprowadziła nas wizyta w Teatrze im. Aleksandra Sewruka.

  „Opowieść Wigilijna” w wykonaniu aktorów na długo pozostanie w naszej pamięci. Możliwość wejścia za kulisy oraz przedstawiona z pasją pogadanka aktorki, pani Beaty Przewłockiej, dały nam wyobrażenie o pracy scenografów, rekwizytorów, charakteryzatorów oraz realizatorów światła i dźwięku - bez których sztuka aktorska nie byłaby możliwa.

  Na koniec, aby wrażeń tego dnia było dość - posiedzieliśmy trochę w McDonalds. A co?

  Wycieczka - Obrazek 1

 • Andrzejki.

  Magiczna noc, pełna magii, wróżb i czarów spędzona w szkole. To dopiero atrakcja! Z sprawą Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunów p. Brygidy Piechotki i p. Jana Wiosny, niemalże do świtu wróżbom, zabawom i tańcom nie było końca. 
  Oby więcej takich atrakcji!!!

 • Misiowo

  Raz w roku zabieramy do szkoły misie. Przyjeżdżają duże i małe, eleganckie, strojnie przybrane wstążką, guziczkiem, krawacikiem albo koralikiem. Pewnie  w domu spełniają funkcję ozdobną.

  Najwięcej jest jednak tych zwykłych (widać, że używanych): puchatych, włochatych, pękatych, niedźwiedziowatych, mięciutkich i brzuchatych. Ciepłe z wyglądu i w dotyku zmieniają scenerię i atmosferę, łagodzą obyczaje. Podobno pomagają też podczas sprawdzianu.

  Dzieci lubią misie. Misie lubią dzieci.

  Misiowo - Obrazek 1

 • Dzień Kredki

  Listopad wcale nie musi być ponury. Można świętować go kolorowo i wesoło. Tak jak uczniowie naszej szkoły, za sprawą Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem p. Jana Wiosny, którzy urządzili w szkole Dzień Kredki, przypadający na 22 listopada. Wszyscy ubrali się w kolorze ulubionej kredki oraz narysowali pracę taką kredką. Z pośród rysunków zostały wybrane najładniejsze, które nagrodzono upominkami, jak nazwa święta mówi, kredkami oraz słodkościami ufundowanymi przez państwa Tatianę i Piotra Kacprzyk, oraz p. J. Wiosnę, za co dziękujemy.

 • Zaduszki teatralne.

  Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie…

  Jesienna aura stwarza wyjątkowy nastrój do zadumy nad uciekającym czasem i… zbliżającym się egzaminem na koniec ósmej klasy.

  Listopad to czas „zaduszny”, dlatego w ramach powtórki z lektur przyszli absolwenci przedstawili czytaną inscenizację II części Dziadów Adama Mickiewicza. Na lekcję zaprosili młodszych kolegów z klas VI i VII, żeby już mieli wyobrażenie o literaturze doby romantyzmu. Niezwykły klimat pomogły stworzyć scenografia, efekty akustyczne, muzyka i chór, którego kwestie deklamowała cała grupa. Młodzież z przejęciem czytała kolejne wersy dzieła, świetnie wcielając się w przydzielone role. Dzięki temu, ich ustami,  jeszcze raz wybrzmiała treść i jej przesłanie wypowiadane przez duchy Józia i Rózi, Zosi oraz Widma. I tak połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

  Zaduszki teatralne. - Obrazek 1

 • Dzień Bajkowych Postaci.

  Baśnie i bajki – te czytane i oglądane – cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Budzą zainteresowanie otaczającym światem ludzi i zwierząt. Uczą i wychowują.

  Dzieci lubią się przebierać za różne postacie, mają swoje ulubione. Chętnie wchodzą w rolę. Uczniowie z kółka teatralnego mieli okazję przedstawić inscenizację bajki „Przepraszam, smoku”,

  a inni pięknie prezentowali się w tańcu, rozpoznawali bajkowych bohaterów i tytuły bajek.

  Pamiętajmy: „Dzień bez bajki – to dzień stracony!” Fotki:

  Dzień Bajkowych Postaci. - Obrazek 1

 • 100 lat Niepodległej.

  W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odświętnie ubrani i udekorowani własnoręcznie wykonanymi  kotylionami, zebraliśmy się, aby uczcić 100 lat Niepodległej. O godzinie 11.11 dołączyliśmy do 5 milionów polskich uczniów i odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. Był to bardzo podniosły i wzruszający moment. Następnie wysłuchaliśmy montażu słowno muzycznego przygotowanego przez uczniów z klas VI i VII pod opieką wychowawcy, pana Pawła Romaszko. Mieliśmy okazję pośpiewać znane i lubiane pieśni legionowe.

  Uroczystość  była dobrą okazją do nagrodzenia laureatów konkursu plastycznego, który zorganizowała nauczycielka plastyki, pani Elżbieta Dębińska. Na wyróżnienie zasłużyli: Kinga Arciszewska, Antek Kajmer, Igor Mysiakowski, Nadia Drumińska, Amelka Jabłońska, Wiktoria Lasek i Kornelia Kaliszewska.

  Gratulujemy!

  W niedzielę 11 listopada wzięliśmy udział w Mszy św. w intencji Ojczyzny. Następnie uczestniczyliśmy w obchodach miejskich, na które złożyły się: wspólne zdjęcie, przemarsz z 23 metrową flagą ulicami Zalewa i akademia w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury.

  Na zawsze zapamiętamy, że byliśmy świadkami i uczestnikami tak doniosłej rocznicy. Fotki:

  100 lat Niepodległej. - Obrazek 1

   

 • Konkurs historyczny

  Przyjęliśmy zaproszenie ZS w Zalewie i wzięliśmy udział w Gminnym Konkursie Historycznym „Śladami Niepodległości”, który miał na celu upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Trzy dzielne dziewczęta: Oliwia Jaros, Anita Kochańska i Zuzia Mędrzycka, pod opieką pani Brygidy Piechotki, rozwiązywały bardzo trudny test. Obejmował  wiadomości o tragicznych dziejach utraty przez Rzeczypospolitą niepodległości i kolejne etapy walki naszych przodków o odzyskanie wolności.

  Patron Konkursu – Burmistrz Zalewa, pan Marek Żyliński, gratulując zwycięzcom i uczestnikom, podkreślił wagę patriotycznej postawy młodych ludzi.

  Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i spotkanie w historycznej atmosferze. Fotogaleria:

  Konkurs historyczny - Obrazek 1

 • Wycieczka do Zalewa.

  Uczniowie z klas 0, I, II i III dnia 7.11.2018r. byli na wycieczce w Zalewie. Mieli okazję zobaczyć wystawę prac mieszkańców Zalewa poświęconą 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wystawa składała się ze 100 prac. Dzieci oglądały obrazy o różnorodnej tematyce, hafty, koronki, ozdoby, rzeźby itp. Następnie wszyscy pojechali do siedziby koła łowieckiego ,,Słonka”, gdzie odbyło się spotkanie z panem Grzegorzem Głozakiem.  Bardzo ciekawie opowiadał on o zwierzętach naszych lasów, opiece nad nimi. Pokazał wiele ciekawych eksponatów zgromadzonych przez myśliwych. Dzieci w grupach wykonały prace plastyczne związane z lasem, a następnie zaprezentowały je pozostałym kolegom. Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

  Wycieczka do Zalewa. - Obrazek 1

 • Dzień Papieski

  Jako osoba i pontyfikat św. Jana Pawła II wpłynęły na historię życia Polaków.

  Dzień Papieski jest ustanowiony po to, żeby dziękować za Jana Pawła II i przypominać jego naukę.   Już po raz  osiemnasty Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadziła zbiórkę na program stypendialny dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

  Czterdziestą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową uczciliśmy apelem szkolnym. Postać wielkiego Polaka przypomnieli uczniowie  kl. IV przygotowani przez nauczycielkę religii, panią Elżbietę Jurkiewicz. Wszyscy uroczyście odśpiewaliśmy Abba-Ojcze i Barkę.

  „Musicie być mocni mocą wiary, nadziei i miłości”- św. Jan Paweł II

  Dzień Papieski - Obrazek 1

 • DEN

  „Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku nabywa, ten może być nauczycielem innych”- odkrył bardzo dawno temu Konfucjusz.

  Ale Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników szkoły. Dyrektor Szkoły, pani Dorota Skorupska, serdecznie przywitała wszystkich zebranych, przypomniała misję szkoły i złożyła życzenia.

  Odświętnie ubrani spotkaliśmy się, aby być świadkami miłych słów, życzeń, kwiatków oraz okolicznościowych nagród. Miło nam było gościć Sekretarz Gminy, panią Krystynę Milczarek, która złożyła nam wszystkim życzenia w imieniu Burmistrza Zalewa. Rada Rodziców, reprezentowana przez panie Agnieszkę Wieliczko i Zofię Drębkowską, obdarowała nauczycieli słodkimi upominkami. Dzieci wręczyły róże w jesiennych barwach, a uczniowie II i III klasy wzruszyły pięknymi wierszykami i piosenkami. 

  Tradycją jest, że w tym dniu pierwszoklasiści są uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej.

  W obecności swoich rodziców ślubowali być pilnymi uczniami i dobrymi kolegami. Ksiądz Stanisław Gajewski poświęcił przybory szkolne, panie z Rady Rodziców wręczyły upominki, a brać szkolna obdarowała różnościami, które „na starcie” są bardzo, bardzo potrzebne. Pierwszaki odwdzięczyły się swoim pierwszym uroczym występem, który przygotowały pod kierunkiem wychowawczyni, pani Marii Pawlickiej.

  „Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej”- Janusz Korczak

  DEN - Obrazek 1

 • XIV Biegi Przełajowe

  27 września 2018 roku odbyły się na Hubertówce XIV Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa. Organizatorami zawodów po raz czternasty byli nauczyciele wf z ZS w Borecznie.

  Wzięło w nich udział ponad 200 zawodników – uczniowie ze szkół w Bartach, Dobrzykach, Zalewa,

  Miłomłyna, Idzbarka oraz z Boreczna. Reprezentacja naszej szkoły przygotowana przez nauczyciela wf, pana Pawła Romaszko, jak zwykle była groźnym rywalem.

  Wyniki drużynowe:

  Dziewczęta młodsze (IV – VI) – II miejsce

  Dziewczęta starsze (VII, VIII, IIIG) – III miejsce

  Chłopcy młodsi i starsi – III miejsce

  Wyniki indywidualne:

  Dziewczęta młodsze – Amelka Jabłońska – I miejsce

  Dziewczęta starsze – Wiktoria Lasek – II miejsce

   

  Chłopcy młodsi – Wojtek Waszajło – I miejsce

  Chłopcy starsi – Szymon Jabłoński – II miejsce

   

  Jesteśmy dumni z tak pięknych wyników. Gratulujemy!

  Organizatorom dziękujemy za zaproszenie do rywalizacji, za sportową atmosferę i  miłą gościnę.

  Do zobaczenia za rok!

 • Spotkania z rodzicami.

              Godziny przyjęć Dyrektora Szkoły

                                                    w roku szkolnym  2018/2019

   

              Przyjmowanie przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bartach interesantów w sprawie skarg i wniosków odbywa się w następujących terminach:

              1/ czwartki w godz. 13.00 – 15.00,

              2/ w dniach spotkań z rodzicami,

  3/ w przypadku konieczności spotkania w innym terminie prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły w celu umówienia   spotkania.

strona: