• Dzień Ziemi.

• W dniu 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Grupa przedszkolna wraz z klasą II i III uczcili święto naszej planety przygotowując krótkie przedstawienie.

• Easter Egg Hunt 2

• Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Wydarzeniu Kulturowym "".W przedświątecznym tygodniu uczniowie klas III -VIII na lekcjach języka angielskiego ,,polowali" na jajka i rozwiązywali ukryte w nich łamigłówki.

• Zdjęcia

• Dnia 11 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbędzie się mozliwość wykonania fotografii przez firmę Mawi. Oferta z cenami w załączniku.

• Obiady w kwietniu.

• Stawka za obiady w kwietniu 2024r. wynosi 120,00 zł.

• Wycieczka kl 0-3

• Grupa przedszkolna wraz z klasami I-III  pierwszy dzień wiosny uczciła wycieczką do Elbląga :) Dzieci odwiedziły kino, a po seansie obowiązkowa wizyta w McDonald's :)

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Pierwszy dzień wiosny klasy 7 i 8 spędziły aktywnie. Po spacerze odwiedziliśmy stadninę koni p. Tobolskich w Jarnołtowie, którym dziękujemy za gościnę. Chętni mieli okazje pojeździć konno. Po powrocie do szkoły czekało na nas ognisko i pieczenie kiełbasek.

• Dzień Świętego Patryka

• Zielono dzisiaj u nas.....

Let"s go green! To Ogólnopolskie Wydarzenie Kulturalne związane z Dniem Świętego Patryka, do którego dołączyła nasza szkoła.

Były tańce irlandzkie, quizy, wykreślanki i super zabawa.

• Rekrutacja

• Poniżej znajduje się link do arkusza elektronicznego do zapisu dziecka do przedszkola lub klasy  w Szkole Podstawowej im. Marii Zientary- Malewskiej w Bartach.

Kandydata można również zgłosić telefonicznie pod nr tel 514 104 955 lub 89 758 40 54 lub mailowo na szkola.barty@vp.plW razie problemów z obsługą arkusza, proszę o kontakt: jzima@op.pl lub nr tel. 664881380

Kwestionariusz

Poniżej znają państwo regulamin i zarządzenie dotyczące rekrutacji.

REGULAMI1_rekrutacja.docx

ZARZaDZENIE__NR___1_rekrutacja.docx

• Obiady w marcu.

• Stawka za obiady w marcu 2024r. wynosi 114,00 zł.Jeżeli dziecko nie uczęszczało do szkoły i fakt ten był zgłoszony, prosimy o odliczenie za każdy taki dzień 6zł.Bardzo prosimy o wpłaty kwoty na konto do 15 każdego miesiąca.nr. konta: 93 1020 3583 0000 3302 0107 8286.W razie nieobecności dziecka w szkole, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie do sekretariatu pod numerem tel. 897584054, dni nieuczęszczania dziecka do szkoły u celu odpisania stawek dziennych. Prosimy również o kontakt w celu przeliczenia stawek za dni nieobecności.

• Kącik prawny.

• Kącik prawny w naszej szkole. Tu dowiesz się o prawach i obowiązkach ucznia.

Możesz skorzystać również ze skrzynki korczakowskiej, do której można anonimowo zgłosić sprawy m. in. przemocy, krzywdy itp. Kącik i skrzynka dostępne dla uczniów jak i rodziców.

• Obiady luty 2024r.

• Stawka za obiady w lutym 2024r. wynosi 114,00 zł.

Bardzo prosimy o wpłaty kwoty na konto do 15 każdego miesiąca.

• Bal choinkowy.

• Tradycją naszej szkoły jest Bal Choinkowy. W tym roku także mieliśmy mnóstwo zabawy. Wspólne tańce, śpiewy, konkursy i zabawy. Do tego coś do przekąszenia- dzięki Kołu Gospodyń Wiejskich i Sołectwu Barty, otrzymaliśmy watę cukrową i popcorn. Na koniec odwiedził nas święty Mikołaj.

• Dzień Babci i Dziadka

• 16 stycznia 2024r szkołę odwiedzili wyjątkowi goście. To babcie i dziadkowie przybyli na uroczystość Dnia Babci i Dziadka którą przygotowali dla nich wnuczęta klas 0-3. Były tańce, piosenki, życzenia, prezenty, uściski i wspólne fotki.

• Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską.

• 11 stycznia 2024 r. w MGCK w Zalewie zagości pani sędzia Anna Maria Wesołowska, prawniczka i autorka wielu publikacji na temat prawa rodzinnego i ochrony dzieci oraz seniorów.

W tym dniu odbędą się również szkolenia dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Harmonogram spotkań:

od 11.00 do 12.00- uczniowie klas 1-4

od 12:15 do 13:00 - przedszkolaki

od 13:15 do 14:45 uczniowie klas 5-8

od 14:50 do 16:00 spotkanie z nauczycielami

od 16:00 do 17:00- spotkanie z rodzicami

Tematyka spotkań:

Rodzice, mieszkańcy - Rodzice a szkoła - obowiązek współpracy w stworzeniu spójnego planu wychowawczego - obowiązki szkoły, gdy uczeń wykazuje przejawy demoralizacji np. pali papierosy, spożywa alkohol, wagaruje - obowiązki rodziców wobec dziecka. Wykorzystywanie dziecka w konflikcie okołorozwodowym.

Uczniowie - znaczenie wczesnej profilaktyki zintegrowanej w budowaniu bezpiecznej szkoły - rola edukacji prawnej - kąciki prawne, symulacje rozpraw sądowych, lekcje wychowawcze w sądzie.